Co przeczytać tej jesieni?

Obrazek artykułu
Tegoroczna jesień nie musi negatywnie oddziaływać na nasze samopoczucie. Z dobrą książką nie zagrozi nam chandra, nuda, czy smutek. Wystarczy sprawdzić, co przeczytać tej jesieni.

Nie od dziś wiadomo, że aura wpływa na samopoczucie. To dlatego wiosną i latem nie brakuje nam energii i zapału do działania. Natomiast jesienią i zimą narzekamy na zły nastrój i rozleniwienie. Brak słońca i sezon przeziębieniowy wiele tłumaczy. Tegorocznej jesieni nie musimy jednak narzekać na chandrę i negatywny nastrój. Dobra książka zagwarantuje nam świetną rozrywkę bez względu na pogodę. Warunek jest jeden. Musimy wybrać choć jedną spośród polecanych na jesień lektur.


Co przeczytać tej jesieni? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Jedną z zaproponowanych książek. Są to wyselekcjonowane spośród nowości pozycje, które każdemu zapewnią masę ekscytujących wrażeń.


Co przeczytać tej jesieni? – SPRAWDŹ


Oczywiście nie zapomniano, że literackie gusta bywają bardzo zróżnicowane. To dlatego przedstawiono pozycje należące do różnych gatunków literackich. Dzięki temu zwiększa się szansa, że każdy czytelnik będzie zadowolony z jesiennego „ksiąźkobrania”.


Dobry psychologiczno-religijny thriller na jesienne dni to Lucyfera”. Niektórzy twierdzą, że ta książka może zachwiać podstawami chrześcijaństwa. Najpewniej także stanie się konkurencją dla bestsellerowej powieści Dana Browna „Kod Leonarda da Vinci”. Autorzy jako badacze Nowego Testamentu i tropiciele herezji zgłębili wiele źródeł historycznych, podań i legend, aby w efekcie wysunąć bardzo śmiałe hipotezy. Poznamy je w trakcie lektury. Literacka fikcja posłużyła jako tło dla treści, które powinny skłaniać do refleksji. Główna bohaterka to znana polska aktorka, która wraz z mężem przybędzie do francuskiej Prowansji. Właśnie w tym pięknym miejscu ma zagrać ważną rolę w filmie francuskiego reżysera. Szybko okaże się jednak, że powstanie produkcji ma ukryty cel. Towarzysząc aktorce, przyjdzie nam poznawać sekrety chrześcijaństwa oraz tajemnice Watykanu. Pośród nich są tak przełomowe informacje, jak to, że Jezus miał brata bliźniaka, a Mesjaszem najprawdopodobniej była Maria Magdalena.


Lucyfera – fikcja a może jednak fakt? – SPRAWDŹThriller z elementem romansu, który należy przeczytać tej jesieni to „Za moje krzywdy”. Motywem napędzającym akcję pozostaje pragnienie zemsty za krzywdy doznane w przeszłości. Przekonamy się, że w momencie, gdy ofiara decyduje się wymierzać sprawiedliwość na własną rękę, do głosu dochodzą najciemniejsze strony ludzkiego umysłu. W ostatnim czasie na polskim wybrzeżu dochodzi do brutalnych mordów. Ofiarami padają przeciętni obywatele, ale policja szybko odkryje, że denaci byli seksualnymi dewiantami. Wiadomość, że za życia lubowali się w ekstremalnych, często brutalnych, erotycznych zabawach, będzie szokiem dla ich rodzin. Gdyńska dochodzeniówka musi jednak wykryć sprawcę. Psycholog policyjna, Bożena Kalinowska, postara się przygotować portret psychologiczny mordercy. Uczestnictwo w sprawie postawi na jej drodze wielu dawnych znajomych. Pośród nich znajdzie się ktoś, kto rozbudzi jej serce. Oczywiście nie będzie to łatwe, bo Bożena od dawna jest samotną matką i zdecydowaną singielką.
Książka polecana na jesienne wieczory to „Gdyby ocean milczał”. Tę poruszającą opowieść o ból odczuwany po stracie oraz radości, którą niesie ze sobą odnowa, przygotowała dla czytelników Anna Wysocka-Kalkowska. Autorka znana z umiejętności obrazowego opisywania emocji targających ludzką duszą. Bohaterzy, których poznamy, znajdują się w krytycznym momencie. Cierpią po stracie bliskich. Zginęli oni w zamachu Islamskiego terrorysty, do którego doszło nad paryską Sekwaną. Czy cokolwiek będzie w stanie ukoić ich żal? Przekonamy się w trakcie lektury. Na zachętę warto wspomnieć, ze w powieści wyraźnie zarysowany jest wątek romantyczny. Mowa będzie również o tęsknotach i rozczarowaniu. Tolerancji i jej braku. A także o rozwijaniu skrzydeł - czasem tych angielskich.Powieść obyczajowa na jesienne wieczory to „Przetrwać próbę czasu”. Jest to pełna emocji opowieść o uczuciu, które musi zmierzyć się z trudną przeszkodą. Momenty nadziei i szczęścia wielokrotnie naznaczy smutek. Przyjdzie nam poznać historię pięknej pani architekt Antoniny. Obecnie kobieta całkiem nieźle sobie radzi, ale nie zawsze tak było. W wieku 19 lat została uwiedziona przez dużo starszego mężczyznę. Poślubiła go pomimo sprzeciwu rodziny I w tym momencie zaczęła się jej tragedia. Zaborczy mąż starał się przejąć kontrolę nad jej życiem. Zdecydowała się od niego odejść, gdy nakazał jej usunąć ciążę. Z pomocą przyjaciółek Antonina stara się odzyskać równowagę. Ponad wszystko pragnie w pełni wykorzystywać każdy dzień, a z czasem założyć szczęśliwą rodzinę. Niestety w jej przypadku nie będzie to łatwe zadanie. Co rusz zdarza jej się bowiem natrafiać na niewłaściwych mężczyzn. Na całe szczęście niedługo spotka się z zabójczo przystojnym Borysem. Może to on będzie tym jedynym?Jesienią nie może zabraknąć poezji, stąd propozycja, aby sięgnąć po „Szpilki w rozsypce”. W tej obszernej pozycji znalazło się około 1300 aforyzmów autorstwa znanego poety i satyryka Wojciecha Łęckiego. Czytelników zadziwi różnorodność tematyki oraz sposobu jej prezentacji. Autor fenomenalnie operuje słowem. Obrazowo odnosi się do tematów religijnych i politycznych. Nie stroni od podkreślania takich wartości, jak miłość oraz przyjaźń. Nie zapomina także o sile kobiecej i męskiej natury. Właściwie dobrane wyrazy pozwoliły na zapis skłaniających do refleksji sentencji. Momentami będzie poważnie, czasem nostalgicznie, ale nie zabraknie miejsca na żart i ironię. W tej publikacji każdy znajdzie coś dla siebie.


Recenzja książki Szpilki w rozsypce – SPRAWDŹPomimo najlepszych chęci nie sposób wymień wszystkich książek, które warto przeczytać tej jesieni. Na dobry początek należy sięgnąć po te wymienione powyżej. A gdy już rozsmakujemy się w dobrych lekturach, możemy sięgnąć po kolejne, NAJCIEKAWSZE KSIĄŻKI

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl