Co daje czytanie książek?

Obrazek artykułu
Dlaczego w ogóle czytasz? W końcu, dlaczego ktokolwiek czyta? Dlaczego książka jest nadal aktualna?

Pytanie „po co czytać?” jest bardziej skomplikowany, niż się wydaje. Jest to podobne do pytania „dlaczego uczyć się o świecie?” Lub „po co szukać alternatywnych perspektyw?” Lub „dlaczego doceniasz coś pięknego?” A może nawet „dlaczego mielibyśmy się rozwijać jako ludzie?”


Czytanie spełnia wszystkie te cele i więcej. To coś więcej niż forma rozrywki lub edukacji.


Uważa się, że czytanie powstrzymuje demencję, zmniejsza stres i poprawia umiejętności analityczne. Istnieje wiele praktycznych korzyści z czytania książek.


Czytanie jest formą szkolenia dla życia.


Książki uczą nas, jak myśleć, jak odnosić się do ludzi, co robić, kim jesteśmy i kim powinniśmy być. W przeważającej części uczą nas, jak żyć. Nie ma takiej osoby, która nie zadałaby sobie trudu, aby dowiedzieć się, co chce zrobić ze swoim życiem. Albo kim jest lub kim chce być. Wszyscy potrzebujemy wskazówek, a książki mają wyjątkowy talent do ich dostarczania.
Książki pozwalają nam zdobyć więcej doświadczenia i wiedzy, niż byłoby to możliwe do zebrania w ciągu całego życia. Możemy uczyć się na błędach i sukcesach innych, stosując ich mądrość w naszym życiu.


Szukasz miejsca gdzie kupisz książki - https://www.nieprzeczytane.pl/ książki w najlepszych cenach, księgarnia internetowa.


Wiedza, którą czerpiemy z książek, ma dziwną tendencję do mieszania się w czasie.


Po zakończeniu każdego tomu połączenie słów, obrazów, koncepcji, pomysłów, przekonań i perspektyw umysł zintegrowane z tym, co już wiemy. Połączenia są tworzone, dzięki czemu jest to jeszcze bardziej wartościowe. Im więcej czytamy, tym więcej łączymy się i tym bogatsze staje się nasze zrozumienie. Warto czytać książki z wielu kategorii, aby ulepszyć nasze zrozumienie świata — czytaj filozofię, psychologię, reportaże, ekonomię, biznes, fikcję, kolekcje esejów, klasyki, podręczniki, przewodniki i wiele innych. Dzięki czytaniu książek możliwe staje się tworzenie powiązań między odmiennymi książkami, łączenie pomysłów ze sobą w celu tworzenia nowych.
Ta praktyka jest przydatna dla każde i może z tego skorzystać. Pamiętaj, że chodzi o to, aby nauczyć się żyć i wzrastać, rozwijać się jako osoba. Kodowanie tego, co przeczytamy, współbrzmi z nami w naszych wspomnieniach, tworzy wyjątkowe źródło do odniesienia w każdej sytuacji. Nikt nie może tego zabrać. Jest tam na całe życie. Nieważne co.
Czytanie wymaga pewnego stopnia ostrości i koncentracji.


Ukończenie długiej, złożonej lub wymagającej książki wymaga pewnego stopnia samodyscypliny.
Czytanie może być procesem medytacyjnym. Kiedy siadamy z książką, umysł najpierw przez kilka sekund błąka się po zadaniach. Kierujemy ostrość naszego umysłu na słowa w książce. Po wielu powtórzeniach umysł oczyszcza się i można skupić się na wiele godzin. Zdolność do doskonalenia pojedynczej, wymagającej aktywności przez długi czas staje się niezwykła. Jest to również satysfakcjonujące i korzystne. W niemal każdej karierze umiejętność dobrego skupienia jest cennym zasobem. Często nasza praca wymaga umiejętności koncentracji na analizie i interpretacji informacji. Nie jest to łatwe, gdy umysł jest rozproszony, więc możemy być wdzięczni za praktykę, którą otrzymujemy z czytania książek.
Co jeszcze daje czytanie książek?


  1. Można przykładowo przeczytać 100 lat doświadczeń innych ludzi w ciągu tygodnia, czytając książki.
  2. Pomaga poprawić swoje umiejętności. Jest wiele rzeczy, których nie uczy się w szkołach. Czytanie pomaga je zdobywać.
  3. Czytanie pomaga odpowiedzieć na wiele pytania – potrzebna tylko odpowiednia książka.
  4. Czytanie zwiększa pewność siebie. Czytanie o wspaniałych ludziach i ich wyzwaniach pozwala dawać przykłady jak się motywować.
  5. Czytanie pomaga zbudować dobre relacje z innymi.
  6. Dzięki czytaniu książek będziesz mieć tematy do omówienia ze znajomymi.
  7. Czytanie pozwala, pomaga osiągnąć sukces w każdej dziedzinie życia — prywatnym, zawodowym.


  • Jeśli jeszcze nie czytasz książek to zacznij już teraz a zobaczysz że staniesz lepszym człowiekiem.


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy