Charlotte Link, Chris Carter oraz Peter Robinson w Polsce!

Obrazek artykułu
W tym roku Międzynarodowy Festiwal Kryminałów we Wrocławiu odwiedzi kilku autorów Sonia Draga: Peter Robinson, Chris Carter oraz Charlotte Link.

PETER ROBINSON

Autor serii powieści kryminalnych, których bohaterem jest inspektor Alan Banks, pierwsze studia w dziedzinie literatury ukończył na Uniwersytecie Leeds – a kilka lat temu ufundował stypendium dla studentów tej placówki. Peter Robinson urodził się w 1950 roku w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Yorkshire. W rodzinnym Leeds studiował literaturę. Po zakończeniu studiów w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku przeprowadził się do Kanady – tam kontynuował studia, zdobywając tytuł magistra języka angielskiego i pisarstwa na Uniwersytecie Windsorskim, następnie tytuł doktora na Uniwersytecie York w Toronto. Pracował jako wykładowca na uniwersytetach w Toronto.

Jako pisarz Peter Robinson debiutował powieścią Gallows View w 1987 roku. To pierwsza książka, w której pojawia się inspektor Alan Banks – meloman pracujący głównie w hrabstwie Yorkshire, znany z nietuzinkowych i nie zawsze zgodnych z regulaminem metod pracy. „Niezbyt przystojny, ale w jakiś sposób atrakcyjny dla kobiet; umiarkowany socjalista i liberalny humanista” – tak pisze o swoim bohaterze Robinson. „Tak naprawdę nie zawsze go lubię” – wyznaje szczerze autor.

Spotkania z Peterem Robinsonem w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminałów

3 czerwca, 18.00: spotkanie z czytelnikami (Mediateka, p. Teatralny 5)

4 czerwca, godz. 14.00: Narracje kryminalne przez całe życie. Brandon Mull, Peter Robinson, Martin Widmark, prowadzenie: Irek Grin i Szymon Kloska (Kino Nowe Horyzonty, sala 8)Bestsellerowy autor „The Sunday Times”!
CHRIS CARTER


Swoimi wstrząsającymi, trzymającymi w napięciu do ostatniej strony i budzącymi najgłębsze lęki thrillerami podbił serca czytelników na całym świecie!

Urodził się w Brazylii. Tam też spędził dzieciństwo i wczesne lata młodzieńcze. Po maturze wyjechał do Stanów, gdzie studiował psychologię i zaburzenia kryminalne na Uniwersytecie Michigan. Jako psycholog kryminalny Biura Prokuratora Stanu Michigan badał i przesłuchiwał licznych zbrodniarzy, w tym seryjnych morderców. 

Na początku lat 90. Carter wyruszył do Los Angeles, gdzie przez kolejnych dziesięć lat był gitarzystą w różnych znanych rockowych zespołach. W końcu zdecydował się zająć na stałe pisaniem. Obecnie mieszka w Londynie.

„Powieść Cartera ma wszelkie cenione przez czytelników sensacji atrybuty bestsellera”.

Tygodnik Angora


CHRIS CARTER W CZERWCU W POLSCE! bZAPRASZAMY NA SPOTKANIA Z AUTOREM:

Kraków – 3 czerwca (piątek), 19.00 – Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 12; wejście od ul. Szujskiego)

Katowice – 4 czerwca (sobota), 13.00 – księgarnia Bookszpan (ul. 3 Maja 22)

Wrocław – 5 czerwca (niedziela), 12.00, Festiwal Kryminałów – Mediateka (pl. Teatralny 5)

RZEŹBIARZ ŚMIERCI
premiera: 2.06.2016!

Studentka pielęgniarstwa przeżywa szok, gdy odkrywa, że jej pacjent, prokurator Derek Nicholson został brutalnie zamordowany we własnym łóżku. Zbrodnia wydaje się bezsensowna, bo Nicholson był śmiertelnie chory i pozostało mu najwyżej kilka tygodni życia. Jednak detektywa Roberta Huntera najbardziej zdumiewa wiadomość pozostawiona przez mordercę. Detektyw Hunter nie ma wątpliwości, że zabójca próbuje nawiązać kontakt z policją. Jakie jest ukryte przesłanie, które stara się przekazać?
W parku narodowym Los Angeles policjanci odkrywają zwłoki młodej kobiety, na której karku morderca zostawił podpis w postaci tajemniczego symbolu podwójnego krzyża.

„Chris Carter przesłuchiwał seryjnych morderców i studiował różnorakie przypadki morderstw, co pozwoliło nadać jego pisarstwu mrożącą krew w żyłach autentyczność”.

Daily ExpressKrólowa niemieckiego kryminału - Charlotte Link !

Charlotte Link, urodzona w 1963 roku, należy do najbardziej poczytnych współczesnych autorek niemieckich. Ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim swej wszechstronności. Zasłynęła zarówno dzięki powieściom obyczajowym, jak i psychologicznym powieściom sensacyjnym w najlepszym brytyjskim stylu. W Polsce nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazały się: Echo winy, Przerwane milczenie, Ostatni ślad, Grzech aniołów, Dom sióstr, Drugie dziecko, Obserwator, Wielbiciel, Lisia dolina, Ciernista róża, Nieproszony gość, Gra cieni oraz Złudzenie, a w planach są kolejne. Link wydała łącznie 17 powieści przetłumaczonych na kilkanaście języków i sprzedanych w samych tylko Niemczech w 25 milionach egzemplarzy. Każda jej nowa książka miesiącami gości na szczytach list bestsellerów.

Prywatnie Charlotte Link jest wielką miłośniczką zwierząt. Za swoje pierwsze literackie honorarium wykupiła z cyrku konika pony i wybudowała mu w ogrodzie domek. Finansowo pomógł jej w tym ojciec, sędzia Sądu Okręgowego we Frankfurcie nad Menem, któremu obiecała, że skończy studia prawnicze; porzuciła je jednak na trzecim roku, wybierając karierę pisarki. Z kolei za pierwsze polskie hono­rarium, otrzymane za Echo winy, wykupiła z transportu konia jadącego na rzeź z Polski do Włoch. Zwierzęta mieszkają w Wiesbaden w domu autorki, pomagając jej w tworzeniu kolejnych dzieł i towarzysząc w urlopach, które spędza z rodziną w domu w Prowansji.

Polecamy najnowszą powieść autorki: Złudzenie!

Peter Simon, szanowany biznesmen, człowiek sukcesu, kochający mąż i ojciec znika bez śladu podczas podróży do Prowansji. Jego żona, Laura, zaczyna go rozpaczliwie szukać. We Francji odkrywa kolejne rewelacje, zaprzeczające obrazowi męża, jaki miała do tej pory. Kobieta musi się pogodzić ze świadomością, że Peter wcale nie jest takim człowiekiem, za jakiego go uważała... I zmierzyć się z tym, że odkrycie prawdy wiąże się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem.Spotkanie z autorką w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, 2 czerwca 2016 r. – czwartek, godzina 20.30

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19/23, sala 1

wejściówki do odbioru w kasie kina od 30 maja

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl