Cała prawda o kulturystyce

Obrazek artykułu
O pięknie ukształtowanej sylwetce i wyrzeźbionych, dobrze widocznych mięśniach, marzy wielu. Spełnić ten cel nie jest jednak łatwo. Cała prawda o kulturystyce potrafi przerażać.

 Wygląd zawsze miał znaczenie. Wstępna ocena zawsze dokonywana jest przecież na podstawie zauważalnych cech zewnętrznych. W dzisiejszych czasach mamy jednak do czynienia ze swego rodzaju „kultem ciała”. Dbałość o wizerunek przybiera najróżniejsze formy. Niektórym wystarcza podkreślanie atutów za pomocą kosmetyków i ubioru, inni natomiast pragną czegoś więcej. Marzenie o pięknie ukształtowanej sylwetce i rozrośniętych, dobrze widocznych mięśniach, coraz więcej osób skłania do poszukiwania sposobów na szybkie rzeźbienie ciała i budowanie masy. Wspaniale byłoby przecież wyglądać jak kulturysta. Niestety osiągnięcie tego celu nie jest proste. Bez właściwej wiedzy można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.


Cała prawda o kulturystyce potrafi przerażać. Mordercze treningi, konieczność ciągłego spożywania ogromnych ilości kalorii oraz dbałość, by nie stracić żadnego z wypracowanych mięśni, może wykańczać psychofizyczne. To dlatego niewielu udaje się stanąć na podium. Zawodowa kulturystyka to znój, ale ta amatorska także wymaga wyrzeczeń.


Cała prawda o kulturystyce – SPRAWDŹ


Na własną rękę można pozyskać sporo informacji na temat tego, w jaki sposób rozbudowywać mięśnie, kształtować sylwetkę, czy właściwie przybierać na wadze. Wiadomo jednak, że przeczytać, czy obejrzeć materiał pełen cennych porad to zupełnie co innego niż zastosowanie zdobytych informacji w praktyce. Bez profesjonalnego wsparcia rzadko kto jest w stanie wytrwać swoich postanowieniach.


Sztuka umierania” to książka o kulisach kulturystyki. Dla przyszłych kulturystów przygotował ją Andrzej Sitarek, który jako sportowiec na własnej skórze „przetestował” wszystkie tajniki tej dyscypliny sportowej. Fakty i mity na temat kulturystyki to nie wszystko, co znajdziemy w tej pozycje. Nie jest to bowiem zwykły podręcznik, czy poradnik dla przyszłych kulturystów lub osób zainteresowanych tą dyscypliną sportową, ale poruszająca opowieść o morderczych treningach, tajnikach odżywiania, rozplanowaniu każdego treningowego dnia oraz wzlotach i upadkach. Nie zawsze bowiem uzyskiwane efekty są zadowalające.


Książka w ofercie przedsprzedaży: http://tylkorelaks.pl/849-sztuka-umierania.html


Ta książka napisana została prostym, często wulgarnym językiem. Jej celem nie jest bowiem zbędne koloryzowanie rzeczywistości i oszukiwanie potencjalnych kulturystów. Sztuką jest znać prawdę, i mimo to podjąć wyzwanie. Chcący poważnie zająć się kulturystyką muszą być przygotowani na ból, wycieńczające treningi, pot i krańcowe wycieńczenie. W trakcie lektury poznamy różne formy i rodzaje treningów, przykładowe sposoby odżywiania, propozycje diet, rozłożenia treningów. Szczególna uwaga zwrócona została także na motywację i nastawienie psychiczne. W umyślne kryje się bowiem klucz do sukcesu.


Autor szczerze opowiedział o swoich słabościach oraz porażkach, które zawsze starał się przemienić w coś pozytywnego. To przykład, z którego warto czerpać inspiracje.


Patronat nad książką objęli: Kulturystyka.org.pl, Noeasy.pl, Oaza recenzji, Kulturalne rozmowy.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl