Była popularną aktorką, zadebiutuje jako pisarka

Obrazek artykułu
Magdalena Scholl-Kalinowska, znana między innymi z roli „Bąbla” w serialu „Rodzina Leśniewskich”, w sierpniu zadebiutuje jako pisarka.

Wraz z portalem Rozpisani.pl (Grupa PWN) wyda powieść „Nowicjusz”.  Jak sama mówi to książka dla wszystkich inteligentnych i z wyobraźnią. Opowiada w niej historię dojrzałego mężczyzny, który ignorując okoliczności niczego nie szuka i wiele lekceważy. Ale jak to często w życiu bywa, pewne zbiegi okoliczności, symboliczne postaci i zdarzenia powodują, że znajduje w końcu własne miejsce.


Powieścią zachwyciła się Katarzyna Iwona Pawlak, aktorka teatralna i filmowa, jedna z pierwszych czytelniczek „Nowicjusza”:

„Autorka wprowadza nas w balladę o świecie koni, stadniny, wiejskiej przyrody. Mam wrażenie, że to jakiś film z lat 60-tych. Odpoczywamy… do czasu, kiedy pojawi się pierwszy trup… Bohater, outsider szuka szczęścia, spotykają go niezwykli tajemniczy ludzie i nawet kochanki są tu kumplami. A wszystko zabarwione kryminalną historią, która wciąga coraz bardziej i nie zawsze się kończy tak jak myśleliśmy…” - rekomenduje na okładce Pawlak.


Z kolei Agnieszka Łukomska-Dulaj, założycielka Fundacji „Bo Mogę”, która wsparła wydanie książki uważa: „Książka jest jak jej autorka – nie da się przejść obok niej obojętnie. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto nie boi się wyzwania rzucanego przez bohaterów tej historii”.


Piotr Dzięcioł, producent filmowy („Ida”, „Edi”) dodaje: „Opowieść ta jest tak samo tajemnicza, jak oczywista. Każdy kto polubi klimat tej historii zawsze już będzie chciał wracać w podobne zakamarki”


Magdalena Scholl-Kalinowska jako dziecko i nastolatka zagrała w ponad 20 polskich produkcjach. Oprócz „Rodziny Leśniewskich” m.in. w serialach „Kłusownik”, „Przygrywka”  i filmach „Nad rzeką, której nie ma”, „Nad Niemnem” czy „Akademii Pana Kleksa”. Porzuciła aktorstwo w liceum, u szczytu popularności. Zdecydowała wówczas, że będzie studiować socjologię. Pracę magisterską napisała o Stanisławie Tymie. Obecnie dużo pisze – „Nowicjusz” nie był jedyną powieścią, którą trzymała w szufladzie. Jednocześnie powstaje książka o niej. Pracuje nad nią Mariusz Szylak, autor biografii „Zbigniew Nienacki. Życie i twórczość”  oraz „Wojciech Fiwek. Kadry z życia i twórczości”.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl