Boże, zostaw mnie na drugie życie, jak na drugi rok w tej samej klasie

Okładka

Marzysz czasem o tym, by być malarzem lub tancerzem, a może sportowcem czy alpinistą? Przy 1% talentu i 99% pracy nad sobą niejeden z tych celów masz szansę osiągnąć.

Nie tylko jedną, ale każdą z tych pasji, możesz równolegle realizować w wymiarze życia duchowego, jeśli przyjmiesz zaproszenie do udziału w 80. lekcjach, rozłożonych na 10 dni, odbywających się w Szkole bez krzeseł. Nie jest ona zamknięta w murach budynku szkolnego, a także nie jest ograniczona czasowo, ponieważ funkcjonuje w każdej epoce, a Wychowawcą i Nauczycielem w niej jest Jezus.

Na lekcji plastyki będziesz uczył się malować, pod kierunkiem doskonałego Malarza Jezusa, coraz piękniejszy portret swojej duszy. Na lekcji wychowania fizycznego zaś zdobędziesz umiejętność wytrawnego alpinisty pokonywania trudności, przed którymi stajesz w codziennym życiu.

Jeżeli podczas nauki tańca pozwolisz Jezusowi prowadzić siebie w życiu, jak najlepszemu Partnerowi, przetańczysz życie na Jego chwałę, a korzystając z Jego wskazówek w biegu długodystansowym, jakim jest życie, osiągniesz mistrzostwo i będziesz mógł pod koniec życia powtórzyć za jednym absolwentów Szkoły bez krzeseł – Pawłem z Tarsu: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”.

Po każdej lekcji zamieszczone są zadania do wykonania i zagadki biblijne, które służą lepszemu zrozumieniu poznanych prawd i bawiąc uczą niełatwej sztuki życia duchowego, a dołączone do książki prezentacje zawierają kolejne zadania przybliżające i utrwalające treść książki w atrakcyjny sposób.

Prawa, które rządzą otaczającym nas światem, a także liczne aspekty naszego życia codziennego, posłużyły autorkom „Szkoły bez krzeseł” jako materiał do odnalezienia w nim zasad życia duchowego. Może i Ty, Drogi Czytelniku, jeżeli jesteś uczniem w szkole z krzesłami, podczas lekcji lub zabawy, odkryjesz kolejne zasady życia duchowego. Jeżeli jesteś osobą dorosłą, może znajdziesz takie odniesienia do życia duchowego w swoim miejscu pracy i w życiu codziennym. Tym sposobem to wszystko, co nas otacza i jest naszym udziałem na co dzień, stanie się dla Was jedną wielką księgą, której stronice otworzą się przed Wami. Dzięki temu staniecie się twórcami następnych lekcji, które dopisze życie, a których liczba jest przecież nieskończona. Staniecie się przez to twórcami następnych lekcji w Szkole bez krzeseł, a tym samym niejako współautorami tej książki. Powodzenia!

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl