"Bieszczady w PRL-u 3" - ostatnia część wspomnień peerelowskiej rzeczywistości

Obrazek artykułu
PRL miał swój Dziki Zachód. Dzielili go między sobą kowboje, dzieci kwiaty, wojsko, opozycjoniści, ludność lokalna i najsłynniejszy w Polsce żubr Pulpit.

Opowieści z krańców Polski Ludowej przedstawia bestsellerowa seria reportaży Krzysztofa Potaczały. Na półki księgarń trafi wkrótce najnowsza część bieszczadzkich historii – „Bieszczady w PRL-u 3”.


W Bieszczadach stale stacjonuje wojsko. Po lasach grasują recydywiści, uciekinierzy z lokalnych ośrodków pracy. W chaszczach, ziemiankach, pod gruzami chat można znaleźć pozostałą po wojnie broń. W Wilczej Dolinie powstaje pierwsze w historii Polski ranczo kowbojów. Śmiałkowie rekrutowani są na łamach tygodnika „Dookoła Świata”. Międzynarodowe stowarzyszenie Tęczowa Rodzina buduje w Tworylnem ekologiczną, hippisowską wioskę, którą zasiedla półnaga, roztańczona zgraja. Jest też słynny żubr Pulpit. Losy bieszczadzkiego byka śledzi cała Polska – media relacjonują samotną wędrówkę zwierzęcia, które po przegraniu walki o dominację, decyduje się na opuszczenie stada. Pulpit staje się symbolem niezależności i wolności – wartości, których polską stolicą są Bieszczady. To tylko niektóre z fascynujących opowieści, jakie znajdziemy w nowej książce Krzysztofa Potaczały.


„Bieszczady w PRL-u 3” są trzecią publikacją z serii bestsellerowych reportaży i stanowią odrębną całość. Książka zawiera dwanaście bieszczadzkich historii, które ukazują wyjątkowość południowo-wschodniego regionu. Opowieści zostały oparte na wspomnieniach autora, pogłębionych wywiadach i niezliczonych dokumentach. Tekst uatrakcyjniony jest wydobytymi z prywatnych archiwów zdjęciami.


Materiały prasowe Wydawnictwa BOSZ

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl