Ben Poll: "Przewodnik z Tybetu" - Polska powieść na światowym poziomie!

Okładka
„Przewodnik z Tybetu” to powieść łącząca przygodę z sensacją, wśród których dominuje wątek polskiego przewodnika z Tybetu, który po tragicznej śmierci swojej rodziny poszukuje nowego celu w życiu. Książka obfituje w szereg sensacyjnych zwrotów akcji i przygód opartych w tybetańskim mistycyzmie i magii.
Jesteśmy zalewani obcą literaturą. W księgarniach dominują powieści zagranicznych pisarzy. Wiele polskich wydawnictw nie chce przyjmować utworów, które nie osiągnęły najpierw sukcesu za granicą. W reklamach dominują cyfry - ile milionów egzemplarzy sprzedano danej powieści w USA lub na świecie.
Tymczasem nowa powieść pt. Przewodnik z Tybetu. Na ścieżce przeznaczenia, napisana przez Polaka (pseudonim Ben Poll) nie ustępuje w niczym dobrej zagranicznej konkurencji. Napisana bardzo ciekawie z szybką i wciągającą akcją. Przy okazji podróży bohatera autor opisuje Indie, Nepal, klasztory buddyjskie i panujące tam zwyczaje. Opisuje Sikhów i ich religię oraz życie i walkę Tybetańczyków z chińskim okupantem. Poza walkami i podróżami jest wątek miłosny i liczne polskie akcenty jako, że głównym bohaterem jest Polak. Powieść jest napisana lekką ręką i ma kilka zagadek kryminalnych niejako przy okazji. W bardzo ciekawy sposób Ben Poll wyjaśnia sprawę przeznaczenia oraz kogo i dlaczego ona dotyczy. Wbrew pozorom, przy łatwym i przyjemnym czytaniu, autor po cichu przemyca pewne prawdy i zasady. Główny bohater mimo iż walczy o życie swoje i innych potrafi widzieć w przeciwniku człowieka i jeśli tylko może mu pomóc korzysta z tej szansy. Mimo iż ma możliwość zabicia przeciwnika w walce zawsze najpierw szuka innego rozwiązania. W przeciwieństwie do literatury amerykańskiej i większości zachodnioeuropejskiej bohater nie zabija przeciwników aby zwyciężyć. Widzi w nich ludzi, którzy zbłądzili lub muszą walczyć w armii chińskiej aby uniknąć kary.
Myślę, że powieść ta będzie już za kilka miesięcy bestsellerem. Polecam!


Plusy:

dużo dobrych dialogów
szybka i ciekawa akcja
dużo interesujących wiadomości
ciekawe postacie
wątek miłosny i kryminalny


Minusy:

- nie stwierdziłam


Autor: Joasia
źródło: http://www.webook.pl

O Autorze: Ben Poll - pseudonim. Z informacji posiadanych przez Wydawnictwo przypuszczamy, że Autor obchodzi imieniny 25 kwietnia. Jego nazwisko rozpoczyna się od litery N, jest długie, zakończone na '-ski', a zatem typowo polskie. Wiemy też, co wynika z treści powieści, że jest lekarzem. Od naszych informatorów dowiedzieliśmy się również, że pierwsza część pseudonimu Ben powstała od imienia dziadka (Bernard), a druga Poll od babci (Apollonia) lub wyrazu 'Polska'.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy