Zbigniew Barteczka

| Dodano: 10 luty 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka
Awatar użytkownika
Zbigniew Barteczka, poeta, prozaik, urodzony w Obornikach Wielkopolskich 06-02-1969. Jego debiut literacki w "Quantum" 1993 r. Podczas I Toruńskich Artystycznych Spotkań Młodzieży Akademickiej otrzymał wyróżnienie II stopnia w dziedzinie poezji w Konkursie Jednego Utworu za wiersz pt.: „Wizyta” pochodzący z tomiku pt.: ”Pajęczyna”.

Zbigniew Barteczka mieszka w Poznaniu. Debiutował w „Quantum” w 1993 roku, a pierwszy tomik poetycki pt.: ”Joanna” wydał w roku 1993. Nakładem własnym wydał kolejne tomiki wierszy: „Niezauważalna” (1994 r.) i „Pajęczyna” (1994 r.) "Złamane pióro" (2001 r.). Podczas I Toruńskich Artystycznych Spotkań Młodzieży Akademickiej otrzymał wyróżnienie II stopnia w dziedzinie poezji w Konkursie Jednego Utworu za wiersz pt.: „Wizyta” pochodzący z tomiku pt.: ”Pajęczyna”.
Występował w Studenckim Ośrodku Działań Kulturalnych „Limes” w Siedlcach oraz w „Piwnicy pod Baranami” w Krakowie. Recytowana przez autora poezja w nastrojowych wnętrzach, przy blasku tlących się świec wzruszyła zebraną publiczność.

Na początku obecnego tysiąclecia ma pojawić się nowy tomik poezji zatytułowany „Metamorfozy” (2002 r.). Swoją poezję drukował na łamach pism: „Quantum”, „Życie Uniwersyteckie”, „ Bez dogmatu”, „Własnym Głosem”, „Res Humana”, „Dzikie Życie”, „Wstań”, „Eko i My”, „Magazyn Literacki” i „The Valetz Magazine”.

Książki autora

Książki nie dodane

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl