Yvette Popławska-Matuszak

Awatar użytkownika
Strona autora
Yvette Popławska-Matuszak to poetka, animatorka kultury polonijnej, dziennikarka, fotografik i podróżnik. Ambasadorka i krzewicielka kultury polskiej w Europie. Wiersze i artykuły publikuje na portalach internetowych, Radio Roza Bruksela, Polonia Całego Świata, MMWroclaw.pl, Wiadomości24, Gmina Polska PIAST.de, Książkobranie oraz w almanachach i antologiach. Wydała jako inspirator i redaktor "Antologię Poetów Wybranych" w 2011 r.

Wiersze i aforyzmy Yvette Popławskiej-Matuszak urzekają prostotą, konkretnym i ekspresyjnym przekazem myślowym. Poetka bardzo zręcznie stara się dotrzeć do czytelnika i pobudzić jego zainteresowanie pięknem otaczającej nas przyrody, znajdując także miejsce dla przyjaciół.

Zrzeszona w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej (SDRP), Stowarzyszeniu Autorów Polskich, O/Warszawski II oraz w A.P.A.J.T.E O/Paryż - poetka, animator spotkań artystycznych, fotografik, podróżnik. Jako dziennikarz obywatelski pisze na kilku portalach literackich i informacyjnych. Inspiratorka oraz redaktorka Antologii Poetów Wybranych w 2011r.
W marcu 2013 roku wydała swój debiutancki tom poezji Ku sobie samej.

Korespondentka: Radio TVCulture, iTVPoludnie, Radio Roza, RB24.eu, "Listy z daleka", Wasze Radio.pl, MMWrocław, Wiadomości24, Polonia Całego Świata. Pisze na eMultipoetry z Krakowa, e-Sztuka. Miłośniczka sportów ekstremalnych w powietrzu na lądzie i w wodzie. Oprócz pisania interesuje się grafiką komputerową.

Książki autora

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl