Wiesław Kot

| Dodano: 4 wrzesień 2013 | Dodana przez: paulinna
Awatar użytkownika
Wiesław Kot - (ur. 1959) - polski publicysta, wykładowca uniwersytecki, od lutego 2007 do 2008 roku zastępca redaktora naczelnego "Wprost". Jest doktorem nauk humanistycznych z zakresu literatury współczesnej. Wykłada na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych. Zajmuje się pulicystyką związaną z filmem, literaturą oraz innymi obszarami kultury. Z "Wprost" był związany od 1988 r. W latach 1999-2001 był szefem działu kultury. Potem odszedł do "Newsweek Polska", gdzie kierował działem kultury do końca 2004 r. Po rezygnacji Mariusza Szczygła wspólnie z Beatą Sadowską prowadził, talk show "Na każdy temat" w Telewizji Polsat. Od 2005 r. jest jednym ze stałych felietonistów "Wprost", a od lutego 2007 roku jest zastępcą redaktora naczelnego. Jest też autorem audycji filmowej "Kino Kota" w Radiu TOK FM oraz programu "Seans sensacji" w stacji Kino Polska. Przez pewien czas prowadził także wraz z Pawłem Zarzecznym program publicystyczny "Pogromcy hitów" emitowany na antenie TV 4.
Wydane książki:
"Julian Stryjkowski", "Ilustrowane dzieje kultury i nauki polskiej", "Dzieje filmu polskiego", "Lata 1950.: od narodzin PRL przez "odwilż" do stabilizacji socjalizmu",
"Pan Tadeusz: prawda i legenda", "Hanna Krall", "Kultura i nauka", "Lata 1970: od propagandy sukcesu do narodzin "Solidarności" ", "Kronika naszych czasów: 1950-1990", "Portrety sławnych Polaków dwudziestego wieku", "W pustyni i w puszczy: prawda i legenda", "Media relations: budowanie reputacji firmy", "Poczet pisarzy i poetów świata", "PRL jak cudnie się żyło!".

Książki autora

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy