Wiesław Hawełko-Wizo

Awatar użytkownika
Strona autora
Wiesław Hawełko-Wizo - poeta, założyciel strony Grudziądz czyta, której celem jest propagowanie/rozprzestrzenianie szeroko pojętego czytelnictwa i korzystanie z dóbr kultury.


Sam o sobie:

Czytam i piszę, już od dawna. Książka dla mnie nie jest li tylko martwym przedmiotem. Ma duszę w dosłownym tego słowa znaczeniu. Żyje swoim życiem. Życiem, którym sami ją obdarzamy.

Jestem zagorzałym czytelnikiem, bibliofilem, miłośnikiem historii, a nade wszystko historii mojego ukochanego miasta Grudziądza. Lubię słuchać między innymi, jazzu, bluesa, rocka i muzykę klasyczną. Lubię czytać Gabriela Marqueza, Fiodora Dostojewskiego, Iana Mcewana, Pedro De Santisa, Haruki Murakami. Generalnie klasykę ale nie tylko.

W latach osiemdziesiątych współtworzyłem Grudziądzką Spółkę Literacko-Plastyczną „Trynka”. Moje wiersze publikowane były w prasie lokalnej jak i krajowej między innymi w „Faktach”, „Kujawach”, „Zarzewiu”, „Twórczości Robotniczej”.

Obserwując życie kulturalne miasta, zauważyłem pewną lukę. Mianowicie brakowało w nim grupy-koła, organizacji skupiającej autorów, plastyków, artystów fotografików. Krótko mówiąc ludzi kultury.

W grudniu ubiegłego roku stworzyłem Stowarzyszenie Grudziądzka Grupa Literacko- Kulturalna „Świt”.
Celem Stowarzyszenia jest:
- integracja środowiska artystycznego-kulturalnego miasta,
- promocja twórców i ich twórczości,
- promocja życia kulturalnego miasta.

By nasze cele i założenia udało nam się skutecznie zrealizować. Określiliśmy pewien zbiór zasad moralnych, które obowiązują we wzajemnych relacjach. -poszanowanie godności osobistej, - wzajemny szacunek, -uczciwość, - tolerancja.

Zdaję sobie dobrze sprawę, że brzmi to trochę naiwnie i trąci myszką. Właśnie dlatego, że są to rzeczy oczywiste. Niema tych relacji i tak naprawdę one nie funkcjonują. Dlatego o tym mówimy wprost.

Od tego czasu, minęło już ponad dwa miesiące. Stowarzyszenie pomału krzepnie i już praktycznie zaczęło realizować swe cele.

Po za tym współpracuję i piszę na portalu Moje Miasto Moje Miasto Grudziądz./mmgrudziadz.pl

Książki autora

Książki nie dodane

awatar
anonimowy

21 czerwiec 2016  o  01:08

Literat nie powinien popełniać błędów ortograficznych!

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy