Stanisław Karolewski

| Dodano: 15 kwiecień 2014 | Dodana przez: rysunkowy
Awatar użytkownika
Z pasji, zawodu i wykształcenia: antykwariusz, historyk sztuki, fotograf, literat. Twórca wrocławskiego Szarlatana - interdyscyplinarnego antykwariatu i miejsca kultury, które prócz tradycyjnych form upowszechniania kultury jak: wystawy malarstwa, wieczory poetyckie, czytanie bajek najmłodszym zasłynęło z promocji czytelnictwa w niecodzienny sposób, m.in.: Pogrzebem drogich książek, Meblami wykonanymi z książek, Cmentarzyskiem Zapomnianych Książek.

W 2008 r. u S. M. K. odkryto nowotwór złośliwy, przeszedł przez chemioterapię i dwie operacje, jednak gdy po pół roku od skończenia leczenia guz się odnowił, przeklął lekarzy i wyleczył się sam: ziołami, dietą, i siłą woli.

Autor 3,5 opublikowanych książek, nurt główny(proza poetycka z elementami realizmu magicznego, groteski i romansu), oraz poradnik autobiograficzny o leczeniu raka, utrzymaniu zdrowia. W 2009 roku ukazała się jego debiutancka powieść pt.: W piaskownicy światów. Epos wrocławski, bardzo dobrze przyjęta przez czytelników i krytykę.

Zawsze na własnej drodze: bywało różnie, ostatnio to słoneczna aleja wiodąca do siedliska pod lasem.

Obecnie ciesząc się życiem pracuje nad kolejnymi powieściami. Należy do wrocławskiego oddziału Stowarzyszena Pisarzy Polskich.

Książki autora

Książki nie dodane

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy