Rose Lagercrantz

| Dodano: 5 marzec 2015 | Dodana przez: Aga Pietruszewska
Awatar użytkownika
Rose Lagercrantz – urodziła się w Sztokholmie w 1947 roku. Jej rodzice byli imigrantami – ojciec, niemiecki Żyd, pochodził z Berlina (jego droga do Szwecji wiodła m.in. przez Kraków),

a mama z Rumunii (do Szwecji trafiła z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu). W dzieciństwie Rose nie rozstawała się z książkami i psem rasy bokser o imieniu Bonnie. Uwielbiała chodzić do szkoły. Wyszła za mąż w wieku 19 lat za kolegę z klasy. Ma troje dzieci – synów Leo i Samuela oraz córkę Rebeckę. Przez wiele lat związana była z teatrem dla dzieci i radiem. Od zawsze lubiła pisać. Zaczęła od pamiętników, pisała też wiersze. Zadebiutowała w 1973 książką dla dzieci i od tego czasu wydała około pięćdziesięciu tytułów dla dzieci i dorosłych.

W 1995 roku otrzymała Nagrodę Augusta w kategorii książek dla dzieci i młodzieży. Najczęściej pisze o ludziach, którym udaje się znaleźć w sobie siłę, by stawić czoła rozmaitym przeciwnościom losu. Pisanie traktuje bardzo poważnie i osobiście, nie wyobraża sobie bez niego życia. Chceopowiadać tylko prawdziwe historie, takie jakie się wydarzyły lub mogły wydarzyć.

Książki autora

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku