Renata Grześkowiak

Awatar użytkownika
Strona autora
Pisze, działa, trwa przy swoich marzeniach jak wierny pies. Wydała 4 tomiki poezji: 2008 -"Może jutro", 2014 -"Na krawędzi słońca i cienia", 2018 - "Renezja" (Artysta - Marek Haładuda, użyczył kilku reprodukcji swoich obrazów, czym pięknie przyozdobiono wydanie), 2018 - "Wierszydełka do serduszka" (wiersze dla dzieci).
W miesięczniku Akant zadebiutowała poezją , recenzjami i artykułami , gości w czterech tomikach "Poezjo dodaj nam skrzydeł" wydanych w Toronto (ostatnie wydanie kwiecień 2014) , czterech almanachach Głogowskich Konfrontacji Literackich i tomiku okolicznościowym "Ze złotą rybą w herbie". Od 2019 gościnnie występuje w magazynie literacko - publicystycznym "Przypływ" wydawanym przez Polonię osiedloną na Florydzie. Jej wiersze cytowane są w książkach innych Autorów.
Oprócz pracy zawodowej, działa w stowarzyszeniu kulturalnym In Art ( http://www.inart.org.pl/ ).
Dużą przyjemność sprawiają jej wieczorki poetyckie - szczególne miejsce w sercu zajmują te, przygotowane przez uczennice szkół: Gimnazjum nr 2 i II Liceum w Koninie.
Chętnie czyta swoje wiersze na różnych spotkaniach okolicznościowych, w przedszkolach, domach pomocy społecznej oraz wieczorach autorskich.
Współpracuje z Januszem Wierzgaczem - dyrygentem Żeńskiego Chóru Uniwersytetu Jagiellońskiego - który komponuje muzykę do jej wierszy. Na potrzeby chóru napisała słowa Hasła "Barwny głosów chór"- których wykonania można posłuchać na koncertach i na kanale You Tube.
Wspomnienie autorki:
-"Gazeta Świętojańska" wydrukowała wiersz, "Ze wszystkich świątyń",w którym ostro krytykuję sposób, w jaki traktuje się Kościół św..Jana. Wiersz jest niezwykle długi (64 strofy- rymowany ), zatem wydrukowanie go w całości, traktuję jako duże wyróżnienie!
Moje życiowe motto brzmi: Jeżeli dobrym słowem, jak chlebem, z bliźnim się podzielisz, to daję wieczystą gwarancję, że ta kromka wróci do ciebie wybornie obłożona.
Zawodowo też jestem bliska literaturze, gdyż jako redaktor prowadząca w Wydawnictwie jestem bardzo blisko naszych Autorów i ich utworów literackich, co sprawia mi niekłamaną przyjemność:)

Książki autora

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl