Mariette Lindstein

| Dodano: 13 kwiecień 2017 | Dodana przez: bukowylas
Awatar użytkownika
Urodziła się i dorastała w szwedzkim Halmstad.
Kończąc szkołę średnią, planowała karierę dziennikarską. Te marzenia ulotniły się z chwilą, gdy w wieku 19 lat trafiła do Kościoła scjentologicznego. Szybko w nim awansowała, docierając do najwyższych stopni hierachii i pracy w siedzibie głównej pod Los Angeles. Zdołała stamtąd uciec w 2004 roku, w dramatycznych okolicznościach.
Przez 25 lat Mariette Lindstein nie mogła pisać. Teraz, wyzwoliwszy się spod władzy scjentologów, głośno mówi o swoich doświadczeniach.
Do wyjawienia prawdy na temat nadużyć, których była ofiarą, namówił ją amerykański pisarz Lawrence Wright, laureat Nagrody Pulitzera. Tak narodził się pomysł napisania cyklu thrillerów.
Sekta z Wyspy Mgieł to jej debiutancka powieść i pierwsza część elektryzującej trylogii o sekcie ViaTerra.

Trylogia Mariette Lindstein o sekcie ViaTerra osiągnęła spektakularny sukces w Szwecji. Pomimo coraz większej popularności, pisarka nie zabiega o sławę. Jej misją jest przestrzeganie zwłaszcza młodych ludzi przed tym, co przeżyła sama przez ćwierć wieku niewoli, dlatego chętnie bierze udział w spotkaniach i wykładach o zagrożeniach związanych z sektami. Jej książki do tej pory przetłumaczono na kilka języków (angielski, niemiecki, niderlandzki, norweski i polski), powieści wydano także w Australii oraz Kanadzie.

Książki autora

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy