Magdalena Rewers

| Dodano: 4 czerwiec 2018 | Dodana przez: Grupa Literacka Ailes
Krótko o mnie? Z urodzenia i zamiłowania poznanianka, a ostatnio z zamiłowania również powidzanka – pokochałam spokojną wieś i szum jeziora i dlatego co roku zaszywam się tam na całe lato.

Żona, matka, miłośniczka i szczęśliwa posiadaczka psów (nie tylko tych medalowych, również tych ze schroniska) i kotów (zawsze dachowców, bo te jakimś zrządzeniem losu do mnie trafiają, gdy są w potrzebie).

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Z zawodu nauczycielka i kulturoznawca, z wyboru między innymi pisarka. Do tej pory wydałam cykl paranormalny pod tytułem „W mroku miasta” (kolejno tomy: „Tajemnice”, „Cienie”, „Szepty”) oraz dwa opowiadania w zbiorach: „Miranda” w antologii „MDS” i „Rykoszet” w „Godzinie diabła”. W obszarze literatury poza pisarstwem zajmuję się też redakcją tekstów autorskich oraz tłumaczeń (między innymi pilotażowych fragmentów „All in” oraz „Cherry girl” autorstwa Raine Miller) oraz korektą testów na zlecenie (w tym zakresie współpracuję między innymi z moim wydawnictwem e-bookowo).

Jestem osobą pogodną, kreatywną, dynamiczną. Nieustannie zgłębiającą kolejne pasje, przekonaną, iż trzeba wiele poznać, żeby w końcu znaleźć właściwe sobie miejsce. Lubię marzyć i snuć plany, co rusz coś remontować, budować, projektować, przerabiać, odnawiać. Szyję poduchy, firanki, fatałaszki, nadaję nowy rys starym przedmiotom i często przearanżowuję przestrzenie wokół siebie, by nie wiało w nich nudą. Z natury jestem domatorką, a jeśli ciągnie mnie świat, to zdecydowanie ten zaklęty w ludzkiej wyobraźni.

Kocham filmy i książki wszelakie – od „Kubusia Puchatka”, „Mary Poppins” i „My Fair Lady” po „Szybkich i wściekłych”, „Braci Oodie” i „Blade’a” . Nade wszystko jednak uwielbiam świat fantasy i romans paranormalny, stąd pierwsze pisarskie kroki postanowiłam stawiać właśnie w tym nurcie.

Książki autora

Książki nie dodane

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy