Lech Brywczyński

| Dodano: 21 grudzień 2018 | Dodana przez: redakcja
Lech Brywczyński (ur. 1959) – elbląski dziennikarz, poeta i dramatopisarz.

Na początku lat 90-tych zajmował się przekładami, tłumacząc z j. angielskiego powieści fantasy Michaela Moorcocka. Był wydawcą i redaktorem naczelnym miesięcznika „Echo Elbląga”, a potem dziennikarzem „Elbląskiego Magazynu Ilustrowanego”, „Kuriera Elbląskiego”, „Dziennika Bałtyckiego” i „Magazynu Elbląskiego”.

Publikował utwory literackie, głównie dramaty jednoaktowe, w takich m.in. pismach, jak „Akant”, „Pogranicza”, „Literacje”, „Parnasik”, „Ciechanowskie Zeszyty Literacke”, „Pocisk”, "Arterie" i „VariArt”.

PROTIMLUV, magazyn literacki z Ostrawy (Republika Czeska), opublikował (nr 1-2/2014) dramat jednoaktowy „Ajakos” w przekładzie na język czeski.

Nagrody:
II miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim O „Laur Zielonego Liścia” im. Michała Kajki (2000 r.).
I miejsce w Turnieju Jednego Wiersza o Laur Dojrzały podczas VII Elbląskich Spotkań z Poezją (2003 r.)
Zbiór dramatów jednoaktowych "A jak Ajakos" otrzymał tytuł Elbląska Książka Roku 2011 w konkursie, zorganizowanym przez Fundację Elbląg.

Na Uniwersytecie Pedagogicznym Krakowie powstała praca magisterska Joanny Bień pt. "Dramaturgia Lecha Brywczyńskiego w kontekście konceptualizmu literackiego w utworach Karola Irzykowskiego", obroniona w lipcu 2011 r.

Książki autora

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl