Krzysztof Petek

| Dodano: 4 listopad 2014 | Dodana przez: Aga Pietruszewska
Awatar użytkownika
Krzysztof Petek to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował w studiu radiowym Egida, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ. Dla Ossolineum napisał Diamentowy pościg, serie OPERACJA HYDRA oraz GRA wydała Agencja WORD-PRESS. Wydawnictwo Dookoła Świata wypuściło przygodowo-podróżniczą książkę "Zaklęcie dla Golema. Praga", a Zysk i S-ka rozpoczęło wydawanie przygodowych powieści dla czytelnika dorosłego od pozycji "Całe złoto El Dorado".
Krzysztof Petek asystuje Jackowi Pałkiewiczowi, odkrywcy źródeł Amazonki, w wyprawach po Amazonii i Syberii, organizuje samodzielnie wyprawy trekkingowe oraz off-roadowe.
Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich.
Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece - Noc detektywów.
Czynnie pracuje jako dziennikarz, nie pozostaje jednak związany z żadną redakcją.

Książki autora

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku