Joanna Wajdenfeld

Awatar użytkownika
Strona autora
Psycholog, plastyk i terapeuta zajęciowy, ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie, specjalizację z Psychologii Twórczości oraz Socjoterapii i Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży. Posiada certyfikat Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, dyplom Terapeuty Zajęciowego i Instruktora Rekreacji Ruchowej.

Pracuje w Wyższej Szkole Nauk Społecznych „Pedagogium” i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest autorką ksiązki „Kreatywna plastykostymulacja w rozwoju dziecka” oraz publikacji: „Warsztaty plastyczne dla studentów pedagogiki i resocjalizacji”, „Wpływ oddziaływań poznawczych na twórczość dzieci w wieku szkolnym” „Arteterapia, jako forma leczenia i wspierania rozwoju. Wybrane aspekty plastykoterapii i choreoterapii”, „Porównanie w badaniach neuroobrazowania pracy mózgu po oddziaływaniach plastykoterapeutycznych”.

Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi w różnym wieku i młodzieżą, prowadząc zajęcia z kreatywnej plastyki i rekreacji ruchowej. Dla dziećmi z początkowych klas szkoły podstawowej i przedszkola prowadzi zajęcia z autorskiego programu plastykoterapii i autorski program warsztatów twórczości. '

Całe swoje życie związana jest ze sztuką w różnorodnej formie od malarstwa i rysunku, poprzez grafikę użytkową po projekty reklamowe. Ilustruje również książeczki dla dzieci i gry planszowe. W malarstwie przede wszystkim preferuje malarstwo olejne i akryl, natomiast w rysunku suche pastele, również lubi tworzyć grafikę komputerową.

Książki autora

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl