Joanna Terka

| Dodano: 23 kwiecień 2014 | Dodana przez: asiorek
Awatar użytkownika
Jestem nauczycielką, żoną, matką i pisarką. Urodziłam się w 1966 r w Zabrzu. Dzieciństwo i młodość spędziłam w Gliwicach. Już w liceum zaczęłam pisać różne formy literackie: opowiadania, wiersze itp. Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Pedagogiki i Psychologii. W czasie studiów poznałam mojego obecnego męża i przeprowadziłam się do Piotrkowi Tryb. W 1990 zaczęłam pracę z dziećmi szkole podstawowej w kl 1-3. Cały ten czas towarzyszyło mi pisanie. W 2008 roku pod namową męża usiadłam do komputera ,żeby napisać swoją powieść. Ukończoną powieść rozesłałam do wydawnictw i czekałam. Książka ukazała w 2008 roku nakładem wydawnictwa Astra. Pisałam w międzyczasie kolejne przygody mojej bohaterki .W 2013 r zaczęłam ponownie myśleć o wydaniu drugiej części, ale ponieważ nakład I wydania został wyczerpany a wydawnictwo zakończyło swoją działalność zaczęłam szukać możliwości wznowienia powieści i udało się. W 2014 książka została wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro. Kontynuacja powieści ukaże się jeszcze w tym roku.
Pisanie stało się dla mnie sposobem na życie, na oderwanie się od trosk codzienności, stało się moją pasją. Piszę różne teksty: bajki dla dzieci, opowiadania, wiersze, rymowanki oraz głównie powieści.
„Jantar i Słońce” jest powieścią z pogranicza obyczajowości i fantastyki. Jest to historia pięknej miłości, która potrafi pokonać wszelkie przeciwności losu, mimo to uważam, że książka ta jest skierowana nie tylko do pań. "Jantar i Słońce" na pewno zainteresuje wielbicieli akcji, romansów szpiegowskich i szeroko pojętej fantastyki. Jest to książka bardzo aktualna, porusza bowiem temat dręczący współczesną część społeczeństwa pracującego w różnych korporacjach i agencjach. W zawoalowany sposób przedstawia problem wyboru, przed którym stają współcześni ludzie – lojalność wobec pracodawcy czy rodzina i miłość? Głęboko wierzę w to ,że książka odniesie sukces, jeśli tylko będzie miała możliwość trafić do szerokiego grona czytelników.
Na facebooku prowadzę fp, gdzie spotykam się z pozytywnym odbiorem mojej twórczości oraz od niedawna prowadzę bloga autorskiego - Pisarska samotnia Joanny http://grafomaniaczylizapiskimoje.blogspot.com/

https://www.facebook.com/pages/Joanna-Terka-Powie%C5%9Bci/280882151981439

Źródło: aaa

Książki autora

Książki nie dodane

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy