Holly-Jane Rahlens

| Dodano: 10 grudzień 2013 | Dodana przez: Dominika B.
Awatar użytkownika
Urodziła się w Nowym Jorku, studiowała w Queens College. Przeprowadziła się do Berlina, gdzie pracowała w radio, telewizji, jako komentator, grała w filmie
Holly-Jane Rahlens dorastał w Brooklynie i Queens i studiował literaturę i teatr w Queens College . W 1972 roku przeniosła się do Berlina Zachodniego , gdzie pracowała jako prezenterka w RIAS Berlin pracował. Moje pierwsze radio grać Sudeka - śmierć młodego poety był w 1979 roku przez RIAS, w reżyserii Roberta Matejka produkowane. W 1980 roku pracowała jako aktorka, radio autora gry i prezenter radiowy, a później w telewizji. W tym samym czasie wyruszyli ze swoich dwujęzycznych jedna kobieta-show na berlińskich kabaretów, w tym nazwa się z Dottie nocy (około Dorothy Parker ) i natchnionych autobiograficznych monologów, takich jak Nowy Jork, Neukölln i Berlinie, Brooklyn i plecach. Jej etap monolog Pewnego dnia, księżniczka i dlaczego nie nosi buty ortopedyczne ( UCHWYTY Teatr 1990) był z SFB dostosowany jako teleplay a później podstawa do pracy w języku angielskim podręczników. Po jego idea Antje Vowinckel napisał i wyreżyserował słuchowisko dzienne mydło (produkowany w SWR ) otrzymał 2000 Prix Europa dla najlepszego europejskiego Radio Drama.
Rahlens pracował również jako trener i autor dialogów / tłumaczenia filmów przez reżyserów, takich jak Wim Wenders , Maria Schrader , Veit Helmer i Eric Till z kolumny i napisał dla Urzędowym Festiwalu Filmowego Berlinale .
Jej pierwsza powieść, Becky Bernstein Goes Berlin, Rahlens opublikowane w 1996 roku. Mój 1995 jako słuchowiska napisanego w 1999 roku do szkoły czytania stylu i wreszcie w 2002 roku jako jej trzecia powieść opublikowanego tekstu książę William, Maximilian Minsky i mnie było opublikowane w 13 krajach, przetłumaczone na kilka języków, a bestsellerem, a w 2003 r. z Niemiec Młodzieży Literatura nagrody jako najlepszej książki młodzieżowej. Towarzyszący, czytany przez autora Audiobook stanął w pierwszym Kwartał 2003 r. do początku listy cenie Record Critics niemieckich . Po tej książce, w reżyserii Anny Justice Powstały film Max Minsky i ja (produkowanego przez X-Filme Twórczej Pool ) do Rahlens również napisał scenariusz, urodził się 6 Września 2007 r. w niemieckich kinach.
Holly-Jane Rahlens autorka otrzymała stypendia od berlińskiego Senatu ds. Kultury (1993), Literackiej Colloquium Berlin (1995) i Fundacji Norweskiego Królewskiego (1999 i 2004). Mieszka z mężem i synem jako niezależny pisarz z siedzibą w Berlinie-Charlottenburgu .

Książki autora

Książki nie dodane

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl