Grzegorz Łapanowski

| Dodano: 18 grudzień 2014 | Dodana przez: Aga Pietruszewska
Awatar użytkownika
Grzegorz Łapanowski napisał o sobie: Żyje by jeść, gotuje by żyć. I kocham to co robię. Gotowałem od najmłodszych lat, najpierw w domu, a z biegiem lat w restauracjach. W sumie było ich kilkanaście: miałem przy tym okazję pracować z najlepszymi jakich znam – Kurtem Schellerem, Robertem Sową, Modestem Amaro. To im (choć i wielu innym) zawdzięczam kulinarną wiedzę i pasję.

Studiowałem Nauki Polityczne, Socjologię i Bezpieczeństwo Żywności- niecodzienna kombinacja, ale dobrze pokazuje mój stosunek do jedzenia. Dla mnie żywność to coś więcej niż tylko produkt. Kuchnia to coś więcej niż tylko gotowanie. To osobny wymiar, pryzmat, przez który można postrzegać otaczający nas świat.

Przez kilka lat współpracowałem z telewizją TVN: z redakcją Dzień Dobry udało nam się wspólnie zrealizować kilkadziesiąt materiałów poświęconych kuchni; z programem Uwaga! nagrywaliśmy reportaże dotyczące kwestii żywienia w polskich przedszkolach i szkołach.

W Kuchni TV prowadziłem Ł’apetyt i Ł`apetyt II – moje autorskie programy o tradycji i nowoczesności w kuchni, ale przede wszystkim o dobrych produktach. W kwietniu 2012 roku prowadziłem Warsztaty smaku Kuchni+.

Można mnie było usłyszeć w radiu TOK.FM, gdzie współprowadziłem audycje o tematyce kulinarnej.

O gotowaniu najczęściej opowiadam, ale też czasem piszę: na łamach Food Service`u, Przeglądu Gastronomicznego, News Gastro, Magazynu Kuchnia, serwisu Ugotuj to!., Shape, blog www.natemat.pl, Slow, Slow Life&Garden, Polskie Radio Czwórka, Food&Friends.

Udało mi się wydać dwie ważne książki: pierwsze szlify w tej dziedzinie zdobyłem z grupą eFTe przy pracy nad eFTe Cook Book; okazały się one nieocenione, kiedy wraz z G+J wydawaliśmy moją pierwszą autorską książką- ”Smakuje”. Zawarłem w niej kilkadziesiąt ulubionych przepisów: prostych i pysznych.

W końcu Topchef, program w telewizji Polsat, który wywrócił do góry nogami postrzeganie profesjonalnego gotowania w Polsce, a którego mam przyjemność być prowadzącym.

Na co dzień zajmuję się prowadzeniem pokazów kulinarnych i warsztatów dla dzieci , młodzieży i dorosłych.

Książki autora

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku