Ewa Minge

| Dodano: 30 kwiecień 2015 | Dodana przez: Aga Pietruszewska
Awatar użytkownika
Polska projektantka mody. Studiowała kulturoznawstwo i historię sztuki. Modą i luksusowym wzornictwem przemysłowym zajmuje się od 1994. Podstawą są ubiory oraz akcesoria. Jest autorką luksusowej linii EVA Minge, która obejmuje kolekcje sportowe, weekendowe, biznesowe, koktajlowe, wieczorowe oraz couture.

Od 1996 pokazuje swoje kolekcje i sprzedaje poza granicami Polski. Na swoim koncie ma pokazy w Berlinie, Mediolanie, Moskwie, Wiedniu, Barcelonie, Madrycie, Genewie, Paryżu, Rzymie, Montrealu, Nowym Jorku. Od włoskiej izby mody Alta Moda Alta Roma otrzymała tytuł Next Couture. Projektowała także ubranka dla lalek Barbie

Ewa Minge w Polsce pracuje m.in. dla TVP, Polsat i TVN przy wizerunku wielu gwiazd oraz przy różnych dużych produkcjach telewizyjnych. Przez kilka lat współtworzyła garderobę i wizerunek Jolanty Kwaśniewskiej. Od kilku lat tworzy wizerunek dziewcząt podczas wyborów Miss Polonia i Elite Model Look.

W 2007 zagrała samą siebie w serialu Niania.

W styczniu 2008 miała pierwszy pokaz swojej kolekcji w couture w Paryżu obok Domów Mody Christian Dior i Giorgio Armani. Od tej pory dwa razy do roku prezentuje swoje kolekcje podczas Paris Fashion Week. W maju tego samego roku na Festiwalu Filmowym w Cannes zaprezentowała swoją kolekcję.

Od 2009 przewodzi Creative Group i zajmuje się wzornictwem przemysłowym, współpracując między innymi z takimi firmami jak: Classen, Eurofirany, Villa Natura, Marmorin, Vileroy and Boch.

We wrześniu 2010 Ewa Minge po raz pierwszy zaprezentowała swoją kolekcję Ready to Wear podczas Mercedes Benz New York Fashion Week[9]. Od tej pory dwa razy w roku bierze udział w pokazach Ready-to-Wear organizowanych podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody.

Jej nazwisko znalazło się w głównym kalendarzu pokazów nowojorskich. Jej pierwsza kolekcja wiosna/lato 2011 zaprezentowana w Nowym Jorku nosiła nazwę "Solidarity".

Ewa Minge swoje salony posiada w: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie, Szczecinku, Swarzędzu, Krakowie oraz w Zielonej Górze.

Rodzina
Jest matką dwóch synów: Oskara (ur. 1991) i Gaspara (ur. 1994).

Źródło: wikipedia

Książki autora

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku