Agnieszka Hałas

| Dodano: 28 maj 2013 | Dodana przez: admin
Awatar użytkownika
Agnieszka Anna Hałas (ur. 1980) – z wykształcenia doktor nauk biologicznych, aktualnie tłumacz. Autorka opowiadań publikowanych w czasopismach oraz w zbiorze Między otchłanią a morzem (2004), a także dwóch tomików poezji: Królewna liść (1999) i Ostatni z żyjących (2006). Laureatka I miejsca w konkursie literackim Horyzonty Wyobraźni 2010 i w 36. edycji konkursu poetyckiego „Jesienna Chryzantema”. Od stycznia 2011 r. kieruje działem literackim w internetowym magazynie kulturalnym Esensja. W kwietniu 2011 r. nakładem wydawnictwa Ifryt ukazała się jej powieść "Dwie karty".

Na jej blogu http://halas-agn.blogspot.com znajdą Państwo informacje o książkach, wiersze, jak również mini artykuły z dziedziny magii, alchemii i historii medycyny, zdjęcia z podróży i inne ciekawe rzeczy.

O sobie:

Urodziłam się w Lublinie w Sylwestra 1980 roku (jestem z tego samego rocznika, co Harry Potter, i obchodzę urodziny w tym samym dniu, co Voldemort). Łącznie ponad sześć lat spędziłam za granicą, ale chwilowo mieszkam znów w rodzinnym mieście. Uwielbiam góry, długie spacery, koty (one zwykle też mnie lubią) i muzykę - poważną, metal (zwłaszcza symfoniczny), czasami folk.

Ulubione zespoły: Therion, Metallica, Ensiferum, Nightwish, Sabaton, Sisters of Mercy.
Fantastykę, baśnie, mity mam „we krwi” od dzieciństwa - zaczęło się od „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa oraz baśni Andersena, które dotąd są bardzo wysoko na liście moich ulubionych lektur. Cenię hard sf na równi z fantasy. Ale równie chętnie (a nawet chętniej) czytam dobrą literaturę obyczajową, reportaże, ciekawe artykuły naukowe - generalnie wszystko, skąd można czerpać pomysły.

Z wykształcenia jestem biologiem, aktualnie pracuję jako tłumacz. Dodatkowo - wolontariacko - kieruję działem literackim w internetowym magazynie kulturalnym „Esensja”.


Debiutowałam w 1998 r. opowiadaniem „Białe dłonie” w magazynie Fenix. Na przestrzeni lat opublikowałam łącznie ponad dwadzieścia opowiadań, m.in. w magazynie Science Fiction (później Science Fiction, Fantasy i Horror) oraz antologiach „Młode wilki polskiej fantastyki” tom 1 (Wydawnictwo Ares 2 2003) i „Science fiction po polsku” (Wydawnictwo Paperback 2012).


Książki, zarówno papierowe jak i ebooki:
Między otchłanią a morzem - zbiór opowiadań, Wydawnictwo Ares 2004
Dwie karty - tom I cyklu "Teatr węży", Wydawnictwo Ifryt 2011
Pośród cieni - tom II cyklu "Teatr węży", Agencja Wydawnicza Solaris 2013
W mocy wichru - tom III cyklu "Teatr węży", zapowiedź: IV kwartał 2013
Po stronie mroku - zbiór opowiadań, Wydawnictwo RW2010. Premiera ebooka 2012, premiera wersji papierowej - 2013.

Książki autora

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy