Artur Artecki: "Proza życia w realu"

Okładka
W dobie szybkiego rozwoju i swoistego parcia naprzód niewielu ma czas, aby zatrzymać się chociażby na chwilę i odpowiedzieć sobie na pytanie: czym właściwie jest życie? Robi to za nas Artur Artecki w długo wyczekiwanej książce pt. "Proza Życia w Realu".

"Rozpoczynając podróż po szarych komórkach szarej masy mózgowej warto zastanowić się nad problemem związanym z egzystencją. Byciem w świecie damsko-męskim oraz jego kompilacjami. Wiadomo przecież, że jedno bez drugiego nie może istnieć oraz wiadomo też, że się uzupełniamy. Kobiety coraz częściej dominują, ale jeszcze tak niedawno to myśmy, mężczyźni, dyktowali, jaki ten Świat ma być. Szanowaliśmy płeć oraz jej prawa, ustalając „Dzień Kobiet”, byśmy zawsze pamiętali, jak są ważne. „Podobno pierwsze obchody Dnia Kobiet odbywały się w starożytnym Rzymie jako „Matronalia”. Obchodzone były w pierwszym tygodniu marca i wiązano je z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich „wszystkie” życzenia." - fragment z książki "Proza życia w realu".
Pochylenie się nad kolejną lekturą Artura Arteckiego pt. "Proza Życia w Realu" to podróż po świecie takim, jakim on właściwie jest. Książka stanowi prawdziwie rzetelny obraz tego, co nas otacza. Analiza tej rzeczywistości odbywa się w sposób systemowy, co oznacza, że obejmuje możliwie wszystkie najważniejsze wątki współczesnego świata. Propozycje autora dotyczące rozwiązania niektórych problemów mogą budzić sprzeciw i zdumienie, ale celowość tego zamiaru zdaje się potwierdzać fakt, że ostatnie słowo w gruncie rzeczy zawsze należy do czytelnika. Poczyniony zabieg ma na celu tylko skłonić go do głębszej refleksji nad rzeczywistością, w której żyje. W sumie ten swoisty 'donos na życie' zawiera się w 63 pogrupowanych tematach, w których jest mowa m.in. o prawie, polityce, bezpieczeństwie, religii, kulturze, mentalności ludzkiej, czy samorealizacji. Zróżnicowana paleta tematyczna sprawia, że nawet największy krytyk znajdzie w tej książce coś dla siebie.

Agnieszka 3201
źródło: www.forum.gazeta.pl


Jest ona cenną publikacją z uwagi na temat, którego dotyczy, a mianowicie - życia. Ten wydawać by się mogło na pozór prozaiczny problem nabiera coraz większego znaczenia, o czym przekonał się premier polskiego rządu, któremu stosunkowo niedawno zadano sławetne pytanie: "Panie Premierze, jak żyć?" Odwieczny dylemat związany z ludzką egzystencją autor przedstawia w sposób bardzo interesujący, wiążąc znoje świata współczesnego z problemami natury osobistej. Zabiera głos w tak ważnych kwestiach jak: polityka, prawa człowieka, obyczajność, wychowanie, bezpieczeństwo, samorealizacja i innych. W książce porusza w sumie 63 zagadnienia, w których wyraża swoje opinie i oceny, nierzadko dając swoistą receptę na postępowanie w pewnych sytuacjach życiowych. Książka skłania do przemyśleń na temat otaczającej nas rzeczywistości i refleksji nad ludzkim przemijaniem.

Agnieszka Marzol
źródło: www.merlin.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl