Angielski dla dzieci

Obrazek artykułu
Obecnie nauka języka angielskiego obowiązuje w przedszkolach i szkołach. By wesprzeć dziecko, warto rozpocząć „przygodę z językiem obcym” w domu.

 W dzisiejszych czasach znajomość choć jednego języka obcego zdaje się koniecznością. Dawniej umiejętność ta była traktowana jako atut, choć niekoniecznie obowiązek. To dlatego nasi dziadkowie, czy rodzice w ogóle lub na poziomie podstawowym posługiwali się językiem obcym. W życiu codziennym rzadko kto wykorzystywał te zdolności, dlatego nie przykładano do nich nadmiernej wagi.


Współcześni młodzi dorośli rozumieją potrzebę nauki języków obcych. Zdają sobie sprawę, że dzięki nim mogą dowolnie kształtować swe życie. Zwiedzanie świata, poznawanie innych kultur i ich przedstawicieli to jedno. Dla wielu najważniejsza staje się bowiem szansa emigracji zarobkowej. Przeobrażający się świat wymusił szereg zmian w edukacji. Dzięki temu nasze dzieci rozpoczną naukę języka obcego już w przedszkolu. I będą kontynuować ją w szkole.


„Przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym powinno być włączone w różne działania realizowane w ramach programu wychowania przedszkolnego i powinno odbywać się przede wszystkim w formie zabawy. Należy stworzyć warunki umożliwiające dzieciom osłuchanie się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego”. Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego, Załączniki do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. (poz. 356)



Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/historyjki-dla-dzieci-jezyku-polskim-angielskim



Przedszkola dokonując wyboru języka obcego nowożytnego, biorą pod uwagę, jaki język obcy nauczany jest w szkołach mieszczących się na terenie danej gminy. Dzięki temu zachowana zostaje ciągłość nauczania. Oczywiście wiemy, że najczęściej pierwszy obcy język, z jakim stykają się dzieci to angielski. Nie można się dziwić, skoro język angielski uchodzi za jeden z najbardziej wpływowych języków. Posługują się nim dyplomaci i ogromna ilość osób na całym świecie.  


Wprowadzenie nauki języka obcego nowożytnego do przedszkoli i szkół to fundament. Dzieci stopniowo poznając język obcy, w życiu dorosłym mają szansę sprawnie się nim posługiwać. Oczywiście sposób przekazywania treści dostosowany jest do wieku oraz możliwości poznawczych przedszkolaków, a następnie uczniów. W przedszkolu dominuje przede wszystkim zabawa. Nauka wplatana jest w zajęcia tak, by stała się prosta, przyjemna i atrakcyjna.


„Może to zostać zrealizowane m.in. poprzez kierowanie do dzieci bardzo prostych poleceń w języku obcym w toku różnych zajęć i zabaw, wspólną lekturę książeczek dla dzieci w języku obcym, włączanie do zajęć rymowanek, prostych wierszyków, piosenek oraz materiałów audiowizualnych w języku obcym”. Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego, Załączniki do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. (poz. 356)


Jak wiemy, nie dla wszystkich przedszkolaków nauka języka obcego będzie łatwa. By wesprzeć dziecko, warto rozpocząć „przygodę z językiem obcym” w domu. Bezcennym wsparciem okażą się książeczki przygotowane z myślą o najmłodszych.


Proste opowieści pozwolą poznać podstawowe słowa i zwroty. Wspólna nauka i wykorzystanie zdobywanej wiedzy w życiu codziennym może okazać się prawdziwą frajdą. „Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim” zostały napisane z myślą o najmłodszych. Właśnie dlatego możemy wykorzystać je, nawet jeżeli malec nie zaczął uczęszczać do przedszkola. Pozycja ułatwi naukę dzieciom, które jeszcze nie miały kontaktu z językiem angielskim oraz dzieciom dwujęzycznym. Treść zapisana w języku polskim i angielskim ułatwi wspólne ćwiczenia także rodzicom, którzy przecież nie muszą biegle posługiwać się angielskim.



http://tylkorelaks.pl/511-historyjki-dla-dzieci-w-jezyku-polskim-i-angielskim-9788379001675.html


Z czasem będziemy mogli stopniowo zwiększać ilość nowych słów w języku angielskim. Dziecko zacznie także rozumieć podstawowe zwrotki i wykonać polecenia zadane po angielsku. Na tym etapie warto motywować malca do dalszej nauki. „Książka o mnie. Book about me” spodoba się każdemu. Dzięki niej dziecko poczuje się jak współautor. Wewnątrz znajdziemy ćwiczenia o różnym poziomie trudności. Nauka połączona z zabawą nie nudzi. Co więcej. „Książka o mnie. Book about me” została wydana w trzech częściach. Każda kolejna  pozwala doskonalić zdobywane wiadomości.


         

http://tylkorelaks.pl/50-ksiazka-o-mnie-book-about-me-czesc-1-9788379002313.html

http://tylkorelaks.pl/52-ksiazka-o-mnie-book-about-me-czesc-2-9788379002634.html



  

http://tylkorelaks.pl/51-ksiazka-o-mnie-book-about-me-czesc-3-9788379002757.html


 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl