Aneta – bohaterka „Wysp Naftalinowych” powraca wraz ze swoimi niezwykłymi historiami...

Obrazek artykułu
Już niedługo premiera najnowszej książki Anety Skarżyński - Wyspy Paprykarzowe

Aneta – bohaterka „Wysp Naftalinowych” powraca wraz ze swoimi niezwykłymi historiami w powieści „Wyspy Paprykarzowe”. W tej części jesteśmy świadkami między innymi tego, jak z trądzikowej nastolatki staje się kobietą. Aneta dojrzewa do miłości, do swojego pierwszego razu z kochanym i kochającym chłopakiem.


- Ciiiii…. – Andrzej zamyka mi usta długim pocałunkiem.

W tym momencie wstyd i zażenowanie odpływają w otchłanie niebytu. Pozostaje tylko czułość i wzruszenie. Oddech Andrzeja staje się coraz głębszy, a wcześniejsze kanciaste ruchy teraz stają się rytmiczne i skoncentrowane. Czyż ciało nie jest mądre? Jest! Jest cudowne i kochane! Chcę zapamiętać tę chwilę na całe życie, mojego pierwszego mężczyznę, moją miłość i pierwsze doświadczenie Wszechświata!


Oczywiście miłość jest tylko jednym z wielu wątków nastoletniego życia Anety, ale przywołuję go, gdyż bardzo ładnie, pastelowo, został opisany. I lapidarnie, ale w sumie właśnie tyle było potrzeba.


„Wyspy Paprykarzowe” Anety Skarżyński, to książka zawierająca nie tylko dobry humor i zabawne dialogi, ale i mądre spostrzeżenia powstające w głowie wrażliwej nastolatki.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl