Alex Marwood gościem MFK 2017

Obrazek artykułu
Już teraz wiadomo, że Alex Marwood będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017!
Na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału Wrocław 2017 pojawią się znakomici, zagraniczni goście. Już teraz pewnym jest, że Stolicę Dolnego Śląska odwiedzi brytyjska pisarka Alex Marwood.

Pisarka spotka się z czytelnikami w sobotę, 27 maja, o godz. 18.00 w Mediatece (pl. Teatralny 5).
 
Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2017 odbędzie się w dniach 24 – 28 maja 2017. Tradycyjnie Festiwalowi towarzyszyć będzie Nagroda Wielkiego Kalibru dla autora najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej.  


Alex Marwood to wnuczka dwóch pisarek, można więc zaryzykować stwierdzenie, że upodobanie do literatury odziedziczyła w genach. A zanim zaczęła publikować thrillery psychologiczne jako Alex Marwood, pod własnym nazwiskiem wydała kilka powieści obyczajowych.

Alex Marwood to pseudonim brytyjskiej dziennikarki i pisarki Sereny Mackesy. Urodziła się jako córka historyka wojskowego i profesora literatury angielskiej Piersa Mackesy’ego oraz wnuczka dwóch pisarek: Margaret Kennedy (której książka „The Constant Nymph” była bestsellerem w latach dwudziestych XX wieku) oraz Leonory Mackesy, publikującej powieści dla kobiet pod pseudonimami Leonora Starr i Dorothy Rivers. 

Serena Mackesy jest absolwentką literatury angielskiej na University of London. Po studiach pracowała w różnych zawodach: jako sekretarka, nauczycielka angielskiego, autorka słownika i krzyżówek, sprzedawca, wreszcie dziennikarka – pisała między innymi recenzje programów telewizyjnych dla „Independent” (udowadniając tym samym pomyłkę swojej nauczycielce, która powiedziała trzynastoletniej Serenie, że nie można żyć z oglądania telewizji).

Sama o sobie mówi, że jest raczej nudna, a ciekawe życie prowadzi w swojej głowie. Efekt? Książki, które publikuje. Zadebiutowała pod własnym nazwiskiem w 1999 roku powieścią „The Temp”. Następnie ukazały się „Virtue” (2000), „Simply Heaven” (2002) i „Hold My Hand” (2008).

W 2012 roku pod pseudonimem Alex Marwood pisarka opublikowała swój pierwszy thriller psychologiczny, „The Wicked Girls” („Dziewczyny, które zabiły Chloe”). To historia dwóch nastolatek oskarżonych o zabicie czterolatki. Po dwudziestu pięciu latach, o młode kobiety, które zbudowały swoje życie na kłamstwie i pilnie strzegą swej prawdziwej tożsamości, upomina się przeszłość. Książka została nominowana w Wielkiej Brytanii do nagrody przyznawanej przez International Thriller Writers, a w Stanach Zjednoczonych zdobyła Edgar Allan Poe Award w kategorii najlepsza powieść roku 2014. Została przetłumaczona na 17 języków. W 2014 roku ukazał się kolejny thriller Alex Marwood, „The Killer Next Door” („Zabójca z sąsiedztwa”). To połączenie naturalistycznego thrillera z inteligentną i zabawną czarną komedią. Powieść zdobyła nagrodę Macavity for Best Mystery 2015, a prawa do jej sfilmowania kupiła Rabbit Bandini Productions, firma producencka należąca do Jamesa Franco. Najnowszy thriller autorki, „The Darkest Secret” („Najmroczniejszy sekret”), opublikowana w 2016 roku, to opowieść o narcystycznych zaburzeniach osobowości ze zbrodnią w tle. 

Powieści pisarki zostały przetłumaczone łącznie na 19 języków, między innymi: francuski, włoski, niemiecki, holenderski, japoński i tajski.

Obecnie autorka mieszka w Londynie i pracuje nad kolejnymi powieściami. Jej pasje to psychologia człowieka, gotowanie eksperymentalne, nurkowanie i Malta. Ma kota birmańskiego.

Więcej informacji będzie można znaleźć na festiwalowej stronie oraz na FB: https://tinyurl.com/kvvoodg
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku