Aktywizator seniorów- książka wyjątkowo życiowa

Obrazek artykułu
Starość prędzej czy później dotrze do każdego, i pozostaje mieć nadzieję, że będzie łagodna i wyrozumiała. Niestety ponieważ nie każdy będzie mógł liczyć na pełną sprawność warto zadbać o godne życie otaczających nas seniorów, a może gdy zajdzie taka konieczność ktoś zaoferuje je nam.

„Aktywizator seniorów” to pozycja zawierająca scenariusze zajęć, które ułatwią pracę specjalistą, choć z pewnością pomysły może wykorzystać każdy opiekujący się osobą starszą. Indywidualne spojrzenie na problematykę gwarantuje, że znajdziemy sposób aby zaktywizować każdego seniora.


Pozycja absolutnie przyziemna i dzięki temu nieoceniona. Na co dzień może nie zastanawiamy się nad tematyką ale gdy w naszym otoczeniu zaczyna pojawiać się starość, sprawiająca, że bliscy nam ludzie wymagają większej uwagi warto wiedzieć co robić.


Oczywiście pozycja w pierwszej kolejności skierowana jest do: osób pracujących z seniorami stacjonarnych domach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych, placówkach i instytucjach oferujących zajęcia w domu, klubach seniora, domach kultury, uniwersytetach trzeciego wieku, fundacjach czy stowarzyszeniach. Szczegółowe, dokładne rozpisane scenariusze pozwalają jednak aby każdy zainteresowany zagadnieniem znalazł wskazówki jak aktywizować z uwzględnieniem sprawności ruchowej i intelektualnej.


Przerwana nuda, wzbudzone zainteresowanie, aktywizacja w różnych obszarach, to najdoskonalszy sposób na poprawę samopoczucia. 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku