Afera Kryminalna na początku października

Obrazek artykułu
Tegoroczna edycja festiwalu Afera Kryminalna, odbędzie się w dniach 4-6 października. Gwiazdą Afery będzie autorka licznych bestsellerów Tess Gerritsen,

W festiwalu Afera Kryminalna udział weźmie dziewięć bibliotek z województwa pomorskiego. Organizatorzy zapraszają do Bolszewa, Gdańska, Łęczyc, Redy, Rumi, Sopotu, Tczewa i Wejherowa.


Afera Kryminalna to największy na Pomorzu festiwal kryminału, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka. Od początku swojego istnienia festiwal gościł czołowych twórców kryminału, thrillera i sensacji. Wśród nich są i mistrzowie, i uczniowie, autorzy z wieloletnim dorobkiem literackim i debiutanci, profesjonaliści przekazujący wiedzę wartą wykorzystania w tym gatunku i pasjonaci intelektualnej gry. Bo kryminał to przede wszystkim dobra zabawa, mistrzostwo warsztatu i wiedza.


Tegoroczna edycja festiwalu obędzie się aż w dziewięciu bibliotekach:

- Bolszewo, Filia nr 1 Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo

- Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

- Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach

- Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

- Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

- Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie

- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie

- Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie.


W programie znajdą się spotkania autorskie z mistrzami gatunku, prelekcje, dyskusje, spacery literackie, wystawy, warsztaty, gry kryminalne, spotkania dla dzieci i młodzieży.


Wśród gości festiwalu znaleźli się m. in.: Krzysztof Bochus, Piotr Bolc, Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Ryszard Ćwirlej, Jerzy Dziewulski, Marta Guzowska, Katarzyna Puzyńska, Agnieszka Pruska, Adam Ubertowski, Marcin Wroński, Jolanta Knitter-Zakrzewska, Jakub Żulczyk.


Ponadto udział w festiwalu wezmą policjanci z Kryminalnej Piły oraz z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.


Gościem specjalnym Afery Kryminalnej 2018 będzie Tess Gerritsen, amerykańska pisarka, której thrillery medyczne cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach Europy.


Szczegółowy program Festiwalu Afera Kryminalna 2018 dostępny jest na stronie: http://www.wbpg.org.pl/aktualnosc/afera-kryminalna-2018


Za: Instytut Książki

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy