„Adlen” - Joanny Jankiewicz

Obrazek artykułu
Fabuła powieści „Adlen” osnuta jest wokół intrygi polegającej na rodzącym się w księstwie spisku, który ma doprowadzić do przejęcia w nim rządów przez sąsiedniego władcę.


Do katalogu ciekawej literatury fantasy dołącza właśnie ta książka. Jest nią wydana przez Wydawnictwo Psychoskok powieść „Adlen” Joanny Jankiewicz. Fabuła osnuta jest wokół intrygi polegającej na rodzącym się w księstwie spisku, który ma doprowadzić do przejęcia w nim władzy przez sąsiedniego władcę. Spisek zostaje przypadkowo wykryty przez młodą prostytutkę Ninę i jej przyjaciół. Trzeba go udaremnić, nie będzie to jednak łatwe, ponieważ po stronie spiskowców stoi nie tylko potęga militarna sąsiedniego księstwa, ale i działający w Adlen gang i, co najgorsze, służący na dworze książęcym w Adlen potężny i ambitny mag Venis Solos…


Joanna Jankiewicz prowadzi narrację w dynamiczny sposób, co pewien czas dorzucając nowe, intrygujące wątki. Pokazuje też słabości ludzi władzy jako elementu ludzkich słabości w ogóle, przekonuje też, że nawet w trudnych okolicznościach człowiek może się zmienić na lepsze. Takim przykładem jest metamorfoza głównej bohaterki, Niny. „Adlen”  Joanny Jankiewicz jest też wielką pochwałą przyjaźni i dowodem wiary w to, że dobro zawsze zwycięża.

Warto przeczytać.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl