Adam Zagajewski - nominacja do Nagrody Nike 2018

Obrazek artykułu
Zbiór szkiców Adama Zagajewskiego "Poezja dla początkujących" wydany nakładem Zeszytów Literackich został nominowany do Nagrody Literackiej Nike.

Poezja dla początkujących

„Poezja ma jednocześnie bronić wyobraźni i pamiętać o największej zbrodni (ale także o każdym dniu). Bronić bogactw wyobraźni, a zarazem schodzić do współczesnych piekieł"

Adam Zagajewski

Nowa książka Adama Zagajewskiego to opowieść o ważnych twórcach XX wieku (Czapski, Herbert, Kawafis, Kornhauser, Mann, Miłosz, Rilke, Sebald, Szymborska), o ich dziele wyrosłym z samotności, z natchnienia, ale także z solidarności, ze współodczuwania z innymi, z bolesnej lekcji historii. Zagajewski pyta, co to znaczy być artystą, co znaczy być poetą, jakim wyzwaniom należy sprostać, jak pogodzić dystans wobec świata i obowiązek istnienia w życiu publicznym. Jak i dlaczego czytać wiersze...


Książka ukazała się dzięki ofiarności czytelników, których wpłaty umożliwiły wydanie książki. Lista darczyńców ukazała się na łamach "Zeszytów Literackich" nr 139.


Adam Zagajewski będzie podpisywał swoją książkę 20 maja (niedziela) o godz. 12.00 na Warszawskich Targach Książki (Stadion Narodowy) w stoisku Zeszytów Literackich (stoisko 41/D5)


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl