5 sposobów na szczęśliwe życiem, według nauki

Obrazek artykułu
Jakość i długość twojego życia zależy w dużej mierze od Ciebie. Możesz być bierny, niech każdy dzień mija bez intencji i zanim się zorientujesz, będziesz pod koniec twojego czasu tutaj. Możesz też dążyć do tego, aby stać się lepszym i zrobić wszystko, aby żyć bez żalu tak długo, jak to możliwe. Oto, co naukowcy odkryli o tym, jak żyć lepiej, dłużej.

Pij kawę.


Zakładając, że dobre życie jest długie, pomaga w tym picie kawy. Badanie przeprowadzone na pół miliona osób w Wielkiej Brytanii wykazało odwrotny związek między piciem kawy a umieralnością. Innymi słowy, ludzie pijący kawę żyją dłużej. Pozytywny efekt zaobserwowano nawet u osób, które piją osiem lub więcej filiżanek dziennie i niezależnie od rodzaju kawy. Natychmiastowe, mielone, a nawet bezkofeinowe okazały się korzystne.Przebacz ludziom, którzy cię skrzywdzili.


Naukowcy badali, co się dzieje, gdy ludzie są w stanie odczuwać empatię, współczucie i zrozumienie wobec innych, którzy ich skrzywdzili, zasadniczo pozwalając odejść od toksycznego gniewu. Odkryli, że przebaczenie powoduje niższe poziomy lęku, depresji i poważnych zaburzeń psychicznych, mniej problemów fizycznych i mniejsze ryzyko śmierci. Taktyka, która może pomóc ci być bardziej wyrozumiałym: bycie empatycznym, a także modlitwa za osobę, która cię skrzywdziła.

Proste rozwiązania są najlepsze. Pomyśl jak rozwiązać problemy? - czytaj na http://www.poradniki24h.pl/2213/jak-rozwiazac-problemy/
Wybierz się w długą podróż do obcego kraju.


Podróż może faktycznie zmienić twoją osobowość na lepsze. Naukowcy badali dużą grupę niemieckich studentów, patrząc na cechy "wielkiej piątki" związane z osobowością: ekstrawersja, ugodowość, otwartość na doświadczenie, sumienność i stabilność emocjonalną. Niektórzy studenci następnie studiowali za granicą, podczas gdy inni nie. Po zakończeniu okresu podróży studenci ponownie otrzymali test osobowości, a ci, którzy spędzili miesiące w innym kraju, wykazywali wyższy poziom otwartości na doświadczenie, ugodowość i stabilność emocjonalną w porównaniu z uczniami, którzy nie podróżowali.


Szukasz ciekawych porad zapraszamy na http://www.poradniki24h.pl


Ustal priorytety swoich relacji społecznych.


W artykule opublikowanym w czasopiśmie Journal of Health and Social Behavior autorzy przeanalizowali stosy badań, aby stwierdzić, że relacje społeczne mają ogromny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne, a także na ryzyko śmierci. Kiedy czujesz się kochany, wspierany, odczuwanie swojego poziomu stresu jest niższe. Relacje wspierające również pozytywnie, wpływają na funkcje odpornościowe, hormonalne i układu sercowo-naczyniowego oraz zmniejszają zużycie i łzę na ciele spowodowane przewlekłym stresem. Poza tym ludzie, którzy się tobą opiekują, prawdopodobnie zachęcają cię do robienia takich rzeczy, jak ćwiczenia i zdrowe jedzenie.

Bądź silny.


Kanadyjscy badacze przetestowali siłę uścisku prawie 140 000 osób w 17 krajach, śledzili ich zdrowie przez kilka lat i stwierdzili, że zmniejszenie siły uchwytu jest dokładniejszym predyktorem zgonu lub choroby serca niż ciśnienie krwi. Konkretnie, każda redukcja siły uścisku o 11 funtów w całym badaniu wiązała się z 16 procentowym zwiększeniem ryzyka zgonu z jakiejkolwiek przyczyny, 17 procentowym zwiększeniem ryzyka zgonu z powodu choroby serca, 9 procent wyższym ryzykiem udaru i 7 procentami większa szansa na atak serca. Aby uzyskać i pozostać silnym, Harvard Medical School zaleca trening oporowy dwa do trzech razy w tygodniu, z jednym lub dwoma dniami przerwy między treningami.
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl