5. Międzynarodowy Festiwal Literacki- Miesiąc Spotkań Autorskich

Obrazek artykułu
Niebawem rozpoczną się wakacje, a wraz z nimi 5. Międzynarodowy Festiwal Literacki- Miesiąc Spotkań Autorskich. Od 5 lipca do 4 sierpnia będzie można spotkać 62 pisarzy. Gościem honorowym tegorocznej edycji jest Ukraina.

Festiwal Miesiąc Spotkań Autorskich (Měsíc autorského čtení) ma długą historię, pierwszy odbył się w Brnie w 2000r., i natychmiast spotkał z ogromnym zainteresowaniem. Od 2011 roku festiwal dociera coraz dalej i odbywa się w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. W tym roku do miast – organizatorów dołączył Lwów.


 Jak co roku festiwal potrwa 31 dni, od 5 lipca do 4 sierpnia wrocławska Mediateka zaprasza na piątą już polską edycję międzynarodowego festiwalu literackiego Miesiąc Spotkań Autorskich. W planach dwa spotkania dziennie, a łącznie będzie można poznać 62 pisarzy. Gościem honorowym tegorocznej edycji jest Ukraina.


We wrocławskiej edycji MSA wezmą udział czołowi pisarze polscy (m.in. Ryszard Krynicki, Krzysztof Varga, Joanna Bator, Iza Michalewicz, Filip Springer, Anna Janko, Jacek Dehnel, Ziemowit Szczerek, Olga Tokarczuk, Małgorzata Szejnert, Magdalena Tulli oraz Jakub Żulczyk), czescy, słowaccy oraz 31 autorów z Ukrainy (m.in. Natałka Śniadanko, Andrij Bondar, Jurij Andruchowycz, Ołeksandr Irvaneć, Serhij Żadan, Taras Prochaśko, Jurij Wynnyczuk, Sofija Andruchowycz i Oksana Zabużko).


Czeski spot reklamowy festiwalu: https://www.facebook.com/autorskecteni/videos/883517861719527/?fref=nf


Mediateka, pl. Teatralny 5, Wrocław

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl