20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie w odcieniach malinowej czerwieni

Obrazek artykułu
Trwają przygotowania do jubileuszowych, 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Organizatorzy, by podkreślić wagę wydarzenia wybrali „kolor kolorów”, z bogatą i nad wyraz silną symboliką.

Jak czytamy w komunikacie: Do cynobru antymonowego, lazuru karminowego, purpury, smoczej krwi i szkarłatu dorzucamy czerwień malinową, w odcieniach której będą upływać przygotowania do 20. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

 

By podkreślić wagę jubileuszowej edycja imprezy wybraliśmy „kolor kolorów”, z bogatą i nad wyraz silną symboliką. Czerwień to kolor pasji, silnych emocji i zaangażowania, które, mimo upływu lat, nie opuszczają ani wystawców, ani zwiedzających, ani organizatorów. 

 

Okrągła liczba porządkowa skłoniła nas też ku zestawieniu w pamięci minionych edycji, celem stworzenia ich ogólnego obrazu. Trudno jednak pisać o Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie w sposób obiektywny. Nie ma jednej historii Targów. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie są królem metamorfoz. To Targi 7 703 wystawców i 492 637 zwiedzających, którzy współtworzyli imprezę przez ostatnich 19 lat. To Targi 5 916 autorów z Polski i zagranicy, w tym 20 laureatów Nagrody Literackiej NIKE, trzech laureatów Literackiej Nagrody Nobla (Czesław Miłosz, Wisława Szymborska i Herta Müller) i jednego laureata Oscara (Andrzej Wajda). To Targi milionów książek zakupionych w ciągu 19 lat na terenie imprezy.

 

Dzięki wystawcom, zwiedzającym i zapraszanym autorom Targi są rezerwuarem wspomnień, które wymykają się suchym statystykom i zestawieniom. Targową historię wyznaczają przedsięwzięcia inicjowane co roku przez organizatorów i nader chętnie podejmowane przez wystawców i zwiedzających. Za przykład niech posłużą: Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza (organizowany od 1998 r.), Salon Wydawców Akademickich i Salon Wydawców Religijnych (zainicjowane w 2004 r.), Salon Nowych Mediów (towarzyszący Targom od 2010 r.), Salon Książki Dziecięcej i Salon Gościa Honorowego (funkcjonujące od 2014 r.) oraz Salon Komiksu (wyodrębniony w ramach Targów w 2015 r.).

Więcej: http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/targi/20-miedzynarodowe-targi-ksiazki-w-krakowie/aktualnosci/nie-ma-jednej-historii-targow.html

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl