10 powodów, dla których warto czytać książki Pielewina

Obrazek artykułu
Książki niektórych autorów trzeba przeczytać. Wiktor Pielewin to topowy pisarz doceniony na całym świecie. Jego książki zaskakują i poszerzają horyzonty.

Wielu czytelników lub sięgać po rodzimych autorów. Inni wybierają zagranicznych, szczególnie jeżeli panuje na nich „moda”. Cyklicznie pojawiają się bowiem wskazania, kogo warto czytać.


Książki Wiktora Pielewina warto polecić. Z pewnością nas zaskoczą, oferując wrażenia, z którymi wcześniej mogliśmy się nie spotkać. Jeżeli więc szukamy niesztampowych, naprawdę intrygujących książek, właśnie po nie powinniśmy sięgnąć. Sylwetka autora z pewnością podziała jako zachęta.


Wiktor Pielewin jest jednym ze znaczących twórców światowej kultury. Uznano go za najbardziej wpływowym intelektualistą Rosji i odznaczono tamtejszą Nagrodą Bookera. Na koncie autora znajduje się wiele nagród, wyróżnień i odznaczeń. Jego książki zawsze doceniają czytelnicy i krytycy literaccy na całym świecie.  
W ofercie przedsprzedaży - http://tylkorelaks.pl/757-snuff-9788381191715.html


Mówi się, że Pielewin wskrzesił postmodernizm. Jest pewne, że zasłużył na status topowego, bestsellerowego prozaika i wizjonera. Tego autora i jego książki po prostu trzeba poznać.Wiktor Pielewin – książki, które musisz przeczytać

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wiktor-pielewin-ksiazki-ktore-musisz-przeczytac


Wiktora Pielewina otacza aura tajemniczości. Pisarz unika bowiem rozgłosu i nie dementuje plotek, które pojawiają się na jego temat. Niektórzy twierdzą, że to celowy, marketingowy zabieg. Inni podkreślają, że to charakterystyczna cecha osoby, która jest wierna idea postmodernistycznym.

„Wspomniana otoczka tajemniczości wykreowała modę na Pielewina, który w konsekwencji zyskał miano pisarza „kultowego”. Jak wiadomo, „kultowość” jest sprawą pokoleniową, a jej nieodłącznym elementem i naturalnym uzupełnieniem jest mit lub zespół mitów dotyczących danej postaci. Tak więc w przypadku interesującego nas autora wszystkie warunki, by być twórcą „kultowym”, wydają się spełnione. Pielewin stał się pisarzem „kultowym” …”. E.Pańkowska, Powieści Wiktora Pielewina. Kontekst postmodernistyczny. Interpretacje, s.13.

Powody, by sięgać po książki autora, można długo wymieniać. Zdaje się jednak, że wystarczy kilka, by przekonać niezdecydowanych. Zerknijmy więc na:


10 powodów, dla których warto czytać książki Pielewina


1.      Książki Pielewina wskrzesiły postmodernizm. Odświeżyły w pewien sposób ten nurt, który dzięki temu zaczął na nowo intrygować.

2.      W książkach Pielewina fabułę tworzą różne, często skrajne elementy. Łączenie nawet skrajnych, sprzecznych ze sobą detali, czy wątków wpisuje się w postmodernizm. W tym nurcie, nienegujący żadnych wartości i niepropagującym zła, każda inność ma prawo istnieć.

3.      Książki Pielewina zawierają aluzje i kontrowersyjne treści. Pisarz nie obawia się poruszania nawet najtrudniejszych tematów. Jeżeli zachodzi taka potrzebna, potrafi je również zgrabnie zatuszować w treści.

4.      Zyskamy okazję, by zetknąć się z wyjątkową fantastyką. Pielewin jest docenionym wizjonerem, dlatego wielokrotnie tworzy niezwykle obrazowe opisy kultury przeszłości.

5.      Odnajdziemy wyraźne odniesienia do znanej nam rzeczywistości. W niektórych książkach autora, jak choćby „Miłość do trzech zuckerbrinów”, wskazywane są konkretne osoby. To wskazówka, która powinna skłaniać do refleksji.

6.      Staniemy się odbiorcami literatury z najwyższej, światowej „półki”. Mając świadomość, że napisał je doceniony na całym świecie autor, zyskamy swego rodzaju zapewnienie, że pozycja nas nie rozczaruje.

7.      Oczaruje nas wielowątkowa fabuła. Książki Pielewina cechują się wielowątkowością. Treść będziemy mogli wiec analizować na kilku poziomach.

8.      Książki Pielewina poszerzają horyzonty i skłaniają do refleksji. Ich tematyka zawsze bowiem skłania do rozważań.

9.      Książki Pielewina kryją w sobie przesłania i ostrzeżenia. Autor jest wizjonerem, który pozostawia czytelnikom przekaz. Zyskamy okazję, by uważniej przyjrzeć się otaczającej nas rzeczywistości i zrewidować własne poglądy.

10.  Książki Pielewina zachwycają, szokują, intrygują i fascynują. Emocji, które dostarczają książki tego autora, nie da się opisać. Trzeba po prostu po nie sięgnąć, by przeżyć niezapomniane wrażenia.

 

Oczywiście autorów, których warto poznać, jest cała masa. Znane, polecane nazwiska zawsze powinny zwracać naszą uwagę. Wszystkich pisarzy i książek nie sposób poznać, ale klasyka to dział, którego nie wypada pominąć.


Klasyka literatury światowej

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/klasyka-literatury-swiatowej


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl